Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 13:39
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

NIE CHCĄ „GETTA” PRZY SZKOLE

(Myszków) Na 30 marca Zarząd Powiatu w Myszkowie wyznaczył termin kolejnego przetargu na położone przy ul. Pułaskiego w Myszkowie – Będuszu internaty. Powiat chętnie by się pozbył niepotrzebnych mu nieruchomości. Ich pozyskaniem, natomiast zainteresowane jest miasto, które chce urządzić w internatach mieszkania socjalne. Kwestią sporną pozostaje cena za budynki, jednak jak twierdzi rzecznik starostwa Andrzej Kozłowski rozmowy są w toku. Tymczasem do naszej redakcji wpłynął list otwarty, którego adresatem jest Zarząd Powiatu w Myszkowie, przeznaczony także do wiadomości wszystkich radnych powiatowych i miejskich oraz burmistrza Janusza Romaniuka. List został podpisany przez 32 członków Rady Pedagogicznej Zespołu Szkół Nr 2 w Myszkowie, którzy nie chcą, jak sami określają, „getta” w sąsiedztwie szkoły. Oto pełna treść listu:
Podziel się
Oceń

(Myszków) Na 30 marca Zarząd Powiatu w Myszkowie wyznaczył termin kolejnego przetargu na położone przy ul. Pułaskiego w Myszkowie – Będuszu internaty. Powiat chętnie by się pozbył niepotrzebnych mu nieruchomości. Ich pozyskaniem, natomiast zainteresowane jest miasto, które chce urządzić w internatach mieszkania socjalne. Kwestią sporną pozostaje cena za budynki, jednak jak twierdzi rzecznik starostwa Andrzej Kozłowski rozmowy są w toku. Tymczasem do naszej redakcji wpłynął list otwarty, którego adresatem jest Zarząd Powiatu w Myszkowie, przeznaczony także do wiadomości wszystkich radnych powiatowych i miejskich oraz burmistrza Janusza Romaniuka. List został podpisany przez 32 członków Rady Pedagogicznej Zespołu Szkół Nr 2 w Myszkowie, którzy nie chcą, jak sami określają, „getta” w sąsiedztwie szkoły. Oto pełna treść listu:

 

List otwarty

Z wielkim niepokojem dowiadujemy się o planach zaadoptowania internatów Zespołu Szkół Nr 2 w Myszkowie – Będuszu na mieszkania socjalne. Społeczność szkolna: nauczyciele, uczniowie, pracownicy szkoły, rodzice mają prawo być w pierwszej kolejności poinformowani o planach zagospodarowania najbliższego otoczenia szkoły oraz mieć znaczący wpływ na podejmowane decyzje. Natomiast my, dowiadujemy się o tak ważnych dla nas sprawach głównie z lokalnej prasy. Lokatorami mieliby być eksmitowani głównie z myszkowskich spółdzielni mieszkaniowych. Internaty sąsiadują bezpośrednio, w odległości kilkunastu metrów, z budynkami szkoły i z tego głównie powodu koegzystencja młodzieży uczącej się i ludzi wykluczonych społecznie, mających często problemy z prawem, jest nie do zaakceptowania. Trudno o tym pisać, ale ludzie eksmitowani nie będą dawać dobrych wzorców dla uczącej się tutaj młodzieży. Tworzenie „getta” na terenie szkoły byłoby pedagogiczną, socjologiczną i resocjalizacyjną porażką.

 

Duża, uzbrojona działka położona przy drodze wojewódzkiej nadaje się przede wszystkim na działalność gospodarczą. Poza tym osadzenie tych ludzi na obrzeżach zabudowy miejskiej, w polach sprawi, że nie będą oni szukać pracy, tłumacząc to np. znacznym oddaleniem od centrum.

 

Nie naszą powinnością jest wskazywanie rozwiązań tego nabrzmiałego i bolesnego problemu ludzi wykluczonych, ale decydenci powinni tak postępować, aby przy okazji czynienia dobra w jednej grupie społecznej nie niszczyć tego, co dobrze funkcjonuje w innej.

Jesteśmy zatroskani o przyszłość szkoły, młodzieży oraz pracowników szkoły.

Rada Pedagogiczna

 

Pod listem znajdują się 32 podpisy zdeterminowanych członków Rady Pedagogicznej Zespołu Szkół Nr 2. Jak wobec ich postawy zachowają się władze powiatu i miasta? (rb)


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama