Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 06:05
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Gminne imprezy odwołane co najmniej do lata

Kolejne gminy informują o odwołaniu imprez masowych, które miały się odbyć w najbliższych miesiącach. W Zawierciu nie odbędzie się w tym roku Majówka. Coroczne dni miast odwołano już w Myszkowie i Zawierciu. W Łazach odwołano wszystkie wydarzenia kulturalne, które zaplanowane były do końca czerwca.
Podziel się
Oceń

Urząd Miasta w Myszkowie poinformował, że w tym roku nie odbędą się Dni Myszkowa. Podjęto taką decyzję ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców. Środki, które miały sfinansować organizację corocznej imprezy zostaną przeznaczone na ważniejszy cel. Obecnie nie wiadomo jeszcze na co dokładnie spożytkowane zostaną pieniądze.
Komunikat burmistrza opublikowany został  w piątek 27 marca. Włodzimierz Żak zdecydował na odwołanie tegorocznych Dni Myszkowa ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców. - Pieniądze przeznaczymy na inny, obecnie ważniejszy cel. Dzisiejszy trudny czas nie zakończy się wraz z zahamowaniem zachorowań. Dla nas wszystkich będzie on zapewne czasem trudnych wyborów – przekazał myszkowianom Włodzimierz Żak.
Dalej burmistrz dodaje, że Urząd Miasta podchodzi z rozwagą do oczekiwań wobec gminy, a podejmowane decyzje będą przemyślane i odpowiedzialne. - Zatem z odpowiedzialnością, rozwagą, ale i ostrożnością podchodzimy do różnych propozycji, filtrując nieodpowiedzialne, cudowne recepty osób, które nie poniosą konsekwencji za to co piszą. Skupiamy się na działaniach, które będą wspierały naszych mieszkańców, przedsiębiorców, seniorów lecz które są możliwe do realizacji przez Gminę. Nie jest nam potrzebna czcza obietnica lecz realne i szybkie działanie, które dziś realizuje MOPS, Strażacy, Straż Miejska czy organizacje społeczne i ludzie oddający innym swój własny czas. Bądźmy wszyscy odpowiedzialni nie tylko za siebie lecz i za innych – poinformował mieszkańców burmistrz Włodzimierz Żak.
Nie tylko w Myszkowie podjęto decyzję o odwołaniu obchodów święta miasta. W Łazach odwołano wszystkie wydarzenia kulturalne, które były zaplanowane do 30 czerwca, w tym obchody 3 Maja oraz Święto Kupały – Dni Łaz 2020.
O odwołaniu święta gminy poinformowała również wójt Poraja. – (…) z przykrością się dzielę z Państwem decyzją, którą podjęłam w poczuciu odpowiedzialności za bezpieczeństwo naszych Mieszkańców, Gości ale również w geście solidarności dla naszych przedsiębiorców – sponsorów i sprzymierzeńców kultury w Gminie Poraj. Tegoroczne Dni Gminy Poraj zostają odwołane. Impreza masowa, jedna z największych w regionie, wymaga wielu miesięcy przygotowań, zawarcia wielu umów i zgromadzenia środków, które w znacznej części pochodzą od naszych sponsorów. Nie możemy oczekiwać, aby w czasie nieuchronnej recesji wywołanej epidemią mogli (co dotąd czynili) wspierać nasze działania w tym zakresie. Jestem przekonana, że marka Dni Gminy Poraj nie ucierpi na tej decyzji, że spotka się ze zrozumieniem. Sądzę że połowa lipca może nie być jeszcze dobrym czasem na świętowanie. Jednocześnie zapewniam, że jeżeli sytuacja na to pozwoli mniejsze imprezy, które na stałe weszły do kalendarza życia kulturalnego Gminy Poraj odbędą się bez zakłóceń – poinformowała w swoim wystąpieniu wójt Katarzyna Kaźmierczak.
Należy się spodziewać, że imprezy masowe zostaną odwołane we wszystkich gminach. Możliwe, że co najmniej do lata nie będziemy uczestniczyć w koncertach i imprezach plenerowych. (es)


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama