Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
środa, 1 kwietnia 2026 05:49
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

POLICYJNY „SMOG”

(Myszków) 5-go marca policjanci w całym kraju prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG” ukierunkowane na wyeliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny narusza wymagania ochrony środowiska. Do działań włączyli się również, wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego, policjanci z myszkowskiej drogówki.
Podziel się
Oceń

(Myszków) 5-go marca policjanci w całym kraju prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG” ukierunkowane na wyeliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny narusza wymagania ochrony środowiska. Do działań włączyli się również, wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego, policjanci z myszkowskiej drogówki.


 

Prowadzone przez mundurowych działania miały na celu wykluczenie z ruchu drogowego niesprawnych pojazdów zagrażających bezpieczeństwu oraz zbytnio zanieczyszczających środowisko naturalne, m.in. poprzez nadmierne zadymienie z układu wydechowego. Prowadzona przez policjantów akcja miała także charakter edukacyjny - przypominali oni kierującym, iż smog to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności. Podczas prowadzonych działań wybrane patrole do stwierdzenia naruszenia wymogów ochrony środowiska używały profesjonalnych przyrządów kontrolno-pomiarowych.


 

Warto pamiętać, że mundurowi, czuwając nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu drogowego, są uprawnieni m.in. do sprawdzania stanu technicznego pojazdów znajdujących się na drodze. W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że dany pojazd narusza wymagania ochrony środowiska policjant, zgodnie z art. 132 ust. 1 pkt 1 lit. c ustawy - Prawo o ruchu drogowym, ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny.


 

Mając na uwadze rosnące zanieczyszczenie środowiska i związane z nim negatywne konsekwencje, wszyscy powinniśmy starać się przestrzegać przepisów związanych z emisją szkodliwych substancji. (AB) Foto: KPP w Myszkowie


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: SąsiadkaTreść komentarza: Znam tą rodzinę mieszkam niedaleko tej patologi pomimo zgłoszeń powinni dawno ratować zwierzęta mało tego dzieci są tam jeszcze w tej patologi gdzie opieka społeczna na skargi sąsiadów jak córki przyjeżdżają z dziećmi piją i nogi rozkładają na widoku dzieci nikt nie reagujeData dodania komentarza: 27.03.2026, 22:48Źródło komentarza: BIŁ METALOWYM PRĘTEM CIELNĄ KROWĘ. W OBORZE BYŁY WYCIEŃCZONE KROWY, A ZA OBORĄ TRUCHŁA CIELĄT. TO OBOK NASAutor komentarza: KobietaTreść komentarza: Proszę sobie nie drwić z tej dziewczyny, która była w depresji. Kobieta została zgwałcona najpierw przez swojego chłopaka a następnie doszło do zbiorowego gwałtu. Sprawców nie złapano. Po gwałcie zbiorowym załamała się i próbowała popełnić samobójstwo, które doprowadziło do sparaliżowania. Dwa lata walczyła o możliwość eutanazji. Nie jestem zwolenniczką eutanazji ale też nie będę oceniać jej. Nie drwij człowieku.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 20:06Źródło komentarza: ORGANISTA ZATRZYMANY NA WNIOSEK PROKURATURY!Autor komentarza: Smog zabija ludziTreść komentarza: Są dofinansowania i rodzina też może pomóc w finansowaniu starszej osobie z niską emeryturą a nie tylko czekać po spadek. Nawet łatwiej jej będzie obsłużyć nowy piec. Jeżeli starsza osoba jest sama nie ma spadkobierców to co innego. Smog zabija.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 19:48Źródło komentarza: 24 mieszkańców kontra 12 kopciuchów. Jeśli postępowania potwierdzą naruszenie przepisów uchwały antysmogowej, właściciele będe musieli wymienić pieceAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Zabrakło jednej istotnej informacji. Sądził paleo czy neosędzia bo taki cyrk ostatnio bardzo modny w tzw. wymiarze sprawiedliwości.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 14:29Źródło komentarza: 20 LAT WIĘZIENIA ZA ZABÓJSTWO KSIĘDZA W KŁOBUCKU. PROKURATOR CHCIAŁ DOŻYWOCIAAutor komentarza: rozumnaTreść komentarza: Nie można posądzać kogoś jak nie ma dowodów w sprawie. A może dzieci sobie zmyśliły i teraz niewinna osoba ma spierniczone życieData dodania komentarza: 27.03.2026, 13:24Źródło komentarza: ORGANISTA ZATRZYMANY NA WNIOSEK PROKURATURY!Autor komentarza: TomekTreść komentarza: Mam nadzieje ze taki nakaz wymiany ogrzewania jest równoznaczny ze sfinansowaniem tej operacji przez władze. Jak ktoś ma głodową emeryturę (a takich jest większość) to już widzę jak pędzi po kredyt by być trendy. Najpierw godne dochody a potem nakazy i zakazy!Data dodania komentarza: 27.03.2026, 09:02Źródło komentarza: 24 mieszkańców kontra 12 kopciuchów. Jeśli postępowania potwierdzą naruszenie przepisów uchwały antysmogowej, właściciele będe musieli wymienić piece
Reklama
Reklama
Reklama