Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 15 listopada 2025 10:52
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

MŁODZI MĘŻCZYŹNI POTRĄCENI NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH

(Myszków) W sobotę 15 grudnia rankiem na ul. Piłsudskiego doszło do potrącenia dwóch pieszych. Mężczyźni w wieku 23 i 27 lat z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.
Podziel się
Oceń

(Myszków) W sobotę 15 grudnia rankiem na ul. Piłsudskiego doszło do potrącenia dwóch pieszych. Mężczyźni w wieku 23 i 27 lat z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.


 

Do zdarzenia doszło po godzinie 6.00 na ulicy Piłsudskiego w Myszkowie. 32-latek siedzący za kierownicą Seata Cordoby jechał od ul. Leśnej. Na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił dwóch mężczyzn przechodzących przez „pasy” – 23- i 27-latka. Poszkodowani piesi trafili do szpitala. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 32-letniemu kierowcy Seata. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.


 

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie po raz kolejny apelują do pieszych o noszenie elementów odblaskowych. Przypominają również, że piesi poruszający się po zmroku po drodze poza obszarem zabudowanym mają obowiązek nosić odblaski, a za ich brak można otrzymać mandat. Choć odblaski są obowiązkowe poza terenem zabudowanym, to warto je nosić wszędzie, bo dzięki nim kierowcy mają szansę dostrzec pieszych na drodze odpowiednio wcześniej. - Pieszych zachęcamy zatem do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym, ponieważ w dużym stopniu poprawiają one widoczność i pozwalają uniknąć tragedii. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie – informuje rzecznik prasowy KPP w Myszkowie asp. sztab. Barbara Poznańska.


 

Elementy odblaskowe to nie jedyna rzecz, o której zawsze warto pamiętać. Zarówno piesi jak i kierowcy powinni na drodze stosować zasadę ograniczonego zaufania. Piesi nigdy nie powinni wchodzić na jezdnię wprost przed nadjeżdżający samochód, nawet jeśli wchodzą na przejście dla pieszych. Nie należy też wchodzić na jezdnię zza zaparkowanego auta lub innego obiektu. (es) Foto: KPP Myszków


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AleksandraTreść komentarza: Mamy 107 rocznicę odzyskania Niepodległości Polski 🇵🇱 oraz 107 rocznicę kiedy Polki otrzymały równe z mężczyznami prawa wyborcze. W roku 1918 Naczelnik Państwa Józef Piłsudski podpisał dekret o ordynacji wyborczej. Pamiętajmy wolność nie jest nam dana na zawsze. Dziś PiS i Konfederacja czy konfa Brauna próbują nam te prawa odbierać. Kobiety głosujące na nich te prawa same sobie będą odbierać !!! Z okazji święta Polski przypomnijmy kobiety, które też walczyły o niepodległość 🇵🇱 Zofia Moraczewska, Aleksandra Szczerbińska, Wanda Gertz, Zofia Zawiszanka, Helena Bujwidówna, Aleksandra Zagórska, Stefania KudelskaData dodania komentarza: 11.11.2025, 14:56Źródło komentarza: Jak wieszać flagę państwową? Jest kilka pułapekAutor komentarza: Robert SkorekTreść komentarza: Dawał 5 zł ale nie umieliśmy podzielić na dwóch, nauczy się dawać 2 złData dodania komentarza: 3.11.2025, 12:33Źródło komentarza: MYSZKÓW. PIJANY KIEROWCA CHCIAŁ DAĆ ŁAPÓWKĘ POLICJANTOM. JEGO AUTO MIAŁO FAŁSZYWE TABLICE REJESTYRACYJNEAutor komentarza: KarolTreść komentarza: Kramy pod cmentarzem powinny zniknąć. 1 listopada to ekologiczny koszmar! Byle dużo, zniczy i plastikowych kwiatów. Przecież o zmarłych można pamiętać bez tego kiczowatego bizancjum. 1 listopada na cmentarz nie chodzę.Data dodania komentarza: 2.11.2025, 11:33Źródło komentarza: NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH PRAWO NIE DZIAŁAAutor komentarza: XxxTreść komentarza: Ja się pytam zarządców w całym powiecie. Dlaczego na cmentarzu nie segregują odpadów. Do jednego kubła lądują znicze szklane i plastikowe, wypalone świece tradycyjne i te z mechanizmami elektrycznymi oraz zużytymi bateriami, a także zwiędłe kwiaty w donicach z ziemią !!!?Data dodania komentarza: 2.11.2025, 11:27Źródło komentarza: NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH PRAWO NIE DZIAŁAAutor komentarza: AnielaTreść komentarza: Zamiast przepychać się 1 listopada wolimy spotkać się z rodziną przy kawie i powspominać o zmarłych a na cmentarz chodzimy przed pierwszy listopada. Warto tego dnia wybrać się na spacer do lasu niż wdychać smog z zniczy na cmentarzu.Data dodania komentarza: 2.11.2025, 11:17Źródło komentarza: NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH PRAWO NIE DZIAŁAAutor komentarza: KmicicTreść komentarza: Śmiercionośne, zbrodnicze i skorumpowane państwo polskie w tej bulwersującej sprawie, w osobie tej policjantki, pokazało swoje kolejne niszczycielskie oblicze!Data dodania komentarza: 27.10.2025, 15:31Źródło komentarza: POLICJANTKA OSKARŻONA O POBICIE UCZNIA. SPRAWA JUŻ W SĄDZIE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama