Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 maja 2026 23:04
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

EDUKACJA MAŁYCH OLIMPIJCZYKÓW

(Cynków) W piątek, 7 sierpnia br. odbył się w Cynkowie konkurs „Edukacja olimpijska”. To jeden z elementów realizowanego przez miejscowy klub sportowy „Mała Panew” warsztatów sportowych dla dzieci i rodziców z gminy Koziegłowy - projektu dofinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Podziel się
Oceń

(Cynków) W piątek, 7 sierpnia br. odbył się w Cynkowie konkurs „Edukacja olimpijska”. To jeden z elementów realizowanego przez miejscowy klub sportowy „Mała Panew” warsztatów sportowych dla dzieci i rodziców z gminy Koziegłowy - projektu dofinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

 

Konkurs składał się  z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.  We wspólnej zabawie uczestniczyli trampkarze, rodzice oraz starsi koledzy  z drużyny CKW Mała Panew.

Część teoretyczna konkursu polegała na pisemnym udzieleniu odpowiedzi na 11 pytań, przygotowanych osobno dla dzieci i dla dorosłych.

 

- Ciekawostką i miłym zaskoczeniem były odpowiedzi na dodatkowe pytania typu: w jakim klubie chciałbyś grać w przyszłości? Nazwy klubów jakie padały to nie znane, zagraniczne marki, tylko CKW Mała Panew - mówi wiceprezes klubu Lidia Zimna.

 

Większą frajdą dla zawodników była część praktyczna, gdzie mogli się wykazać celnością strzałów do bramki czy sprytem w slalomie między pachołkami.

 

Wszyscy uczestnicy otrzymają medale i nagrody książkowe, które zostaną im wręczone podczas gminnego festynu sportowego, który odbędzie się 29 sierpnia na boisku w Cynkowie.

 

- W dzisiejszych czasach, kiedy dzieci ogromną ilość czasu spędzają przed telewizorem czy komputerem, kiedy o ich diecie można powiedzieć wszystko, tylko nie to, że jest zdrowa a otyłość dzieci jest ogólnie widocznym problemem tym bardziej cenne są inicjatywy sportowe podejmowane przez lokalne stowarzyszenia. Zajęcia sportowe są nie tylko sposobem na wykształcenie przez dzieci nowych umiejętności grupowych, poprawiają przy okazji stan zdrowia ludzi w każdym wieku. Zagospodarowanie dzieciom wolnego czasu może uchronić je w przyszłości przed skutkami chuligaństwa, narkomanii czy alkoholizmu – tłumaczy Bożena Kolasa – z koziegłowskiego magistratu, autorka projektu na który „Mała Panew” Cynków otrzymała dofinansowanie (blisko 35 tys. zł).

 

Do udziału w warsztatach zgłosiło się ponad 30 dzieci w wieku od 10 do 14 lat oraz ich rodzice. Na zajęcia sportowe przychodzą nie tylko ojcowie. Mamy, które również chętnie w nich uczestniczą głównie kibicują, ale i tak jest to duże wsparcie i motywacja dla młodych sportowców.

 

Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu w godzinach popołudniowych. Młodzi piłkarze intensywnie przygotowują się do zawodów , które odbędą się podczas wspomnianego festynu sportowego. (rb) 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mjTreść komentarza: wcale nie widać maślanki, nic a nicData dodania komentarza: 30.04.2026, 09:32Źródło komentarza: DARIUSZ JORG OCZYSZCZONY Z ZARZUTÓW PO BLISKO 10 LATACH!Autor komentarza: AgaTreść komentarza: Niektórzy nie powinni posiadać zwierzątData dodania komentarza: 29.04.2026, 17:57Źródło komentarza: BAMBO TERRORYZUJE DZIELNICĘ!Autor komentarza: ZAZATreść komentarza: MYSZKÓW ZNÓW ZASRANY.JEBIE JUŻ OD WIADUKTU!! GDZIE ....... SANEPID...????Data dodania komentarza: 22.04.2026, 15:54Źródło komentarza: FORMA MYSZKOWA Z JESIENI POZOSTAŁAAutor komentarza: QQQTreść komentarza: SZYBKIE SPYLANIE I WOJENNA PIERWSZA POMOC...??? DO CZEGO ONI NAS PRZYZWYCZAJĄ......?? TYLKO GRZECZNIE PYTAM...Data dodania komentarza: 20.04.2026, 12:44Źródło komentarza: MYSZKÓW. KWIETNIOWY BIEG PO ZDROWIE NA DOTYKU JURY I STRAŻACKI POKAZ PIEWSZEJ POMOCY ZDJĘCIAAutor komentarza: MyszkowiankaTreść komentarza: Żenada 👎👎👎Data dodania komentarza: 13.04.2026, 13:03Źródło komentarza: Kino o północy?Autor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Zgadza się. Nie to było na myśli aby komuś ubliżyć tylko jeśli chcemy coś rozwijać to nie zwijajmy przy okazji tego co służy i ma służyć dużej części społeczeństwa. Starajmy się budować a nie rujnować i tyle. Niestety z tego co można przeczytać to Szpital ma być konfigurowany na zarabianie pieniędzy tylko co z tymi którzy są bezradni... i potrzebują Szpitala Powiatowego w takiej formie jakiej był ? Bo nie dadzą rady jeździć ze sprawami codziennymi do innych oddalonych jednostek ?Data dodania komentarza: 13.04.2026, 08:33Źródło komentarza: CHIRURGIA ZAWIESIŁA PRZYJMOWANIE PACJENTÓW. NIE MA LEKARZY
Reklama
Reklama
Reklama