Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 12 lutego 2026 11:53
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

OJCZYZNA DZIĘKUJE ZWYCIĘZCOM

(Poraj) W przededniu rocznic wyzwolenia z rąk niemieckiego okupanta Warszawy i Częstochowy, grupa porajskich kombatantów otrzymała specjalne odznaczenia -Krzyże pamiątkowe „Zwycięzcom”, nadane w związku z 65 rocznicą zwycięstwa w II wojnie światowej.
Podziel się
Oceń

(Poraj) W przededniu rocznic wyzwolenia z rąk niemieckiego okupanta Warszawy i Częstochowy, grupa porajskich kombatantów otrzymała specjalne odznaczenia -Krzyże pamiątkowe „Zwycięzcom”, nadane w związku z 65 rocznicą zwycięstwa w II wojnie światowej.

 

Uczestnikom wojennych zmagań z terenu gminy Poraj medale przyznał Zarząd Główny Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Z rąk przedstawicieli władz okręgowych związku mjr. Jana Trzcińskiego i kpt. Jana Cichonia otrzymali je: Józef Gajdziak, Władysław Rajczyk, Jan Pluta, Tomasz Skibiński i Jan Szkop. Dyplom uznania oraz medal przyznany za wspieranie działalności Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę trafił z kolei w ręce Tadeusza Świerzbińskiego.

 

- Cieszy nas fakt, że mamy wśród nas tak wspaniałych i oddanych ojczyźnie ludzi –gratulował kombatantom odznaczeń wójt Poraja Łukasz Stachera, który wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Katarzyną Kaźmierczak, jej zastępcą Krzysztofem Klimkiem i pozostałymi radnymi uczestniczył w uroczystości. (rb)

 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: TomekTreść komentarza: Jak się napisze kilka słów prawdy to komentarz zablokowany. Skąd mu to znamy?Data dodania komentarza: 11.02.2026, 00:38Źródło komentarza: UWAGA. GWAŁTOWNY WZROST ZAHOROWAŃ NA GRYPĘ W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM. 22 OSOBY ZMARŁY. DUŻO PRZYPADKÓW ZACHOROWAŃ W MYSZKOWIE I ZAWIERCIUAutor komentarza: Dorota WatołaTreść komentarza: To dotyczyło Starego Testamentu. Skoro Syn Boży przyjął Ciało dludzkie stał się widzialny. To dlaczego nie możemy malować Jego podobizny ? Dużo łatwiej się skupić na danym wydarzeniu zbawczym, rozważać i modlić się . Nie do papierka ale do Boga który zawsze żyje choć jest niewidzialny a papierek przypomina mi o Jego obecności.Data dodania komentarza: 4.02.2026, 16:04Źródło komentarza: Sekta czy nowy Kościół z Czatachowy? Ruszył proces o eksmisję księdza Daniela Galusa, który nazwał się Prorokiem J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Tak oczywiście. Też doceniamy rolę pani Joanny w strukturach rządzenia! Historię ze stworzeniem stanowiska wiceburmistrza dla późniejszego starosty opisywaliśmy.Data dodania komentarza: 27.01.2026, 12:44Źródło komentarza: BURZLIWA SESJA W SPRAWIE SZKÓŁ. BURMISTRZ ŚLĘCZKA PRZEPRASZAAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Przypomnę tylko że w Koziegłowach to nie rządzi Ślęczka tylko pani Kołodziejczyk. Pan redaktor pamięta jak kilka lat temu stworzono specjalnie etat wiceburmistrza by usadowić tam synalka (obecnie jest starostą) tej pani?Data dodania komentarza: 27.01.2026, 01:10Źródło komentarza: BURZLIWA SESJA W SPRAWIE SZKÓŁ. BURMISTRZ ŚLĘCZKA PRZEPRASZAAutor komentarza: Umieramy przrz SMOG !Treść komentarza: W Polsce z powodu smogu umiera przedwczesnie co roku oklo 40 tysiecy osob !Data dodania komentarza: 26.01.2026, 12:44Źródło komentarza: Pożegnanie z kopciuchem? Nie w naszych powiatach!Autor komentarza: KalinaTreść komentarza: Będzie co raz mniej ślubów kościelnych, co raz mniej dzieci będzie uczestniczyło w lekcji religii. Dlaczego? najmłodsze pokolenie, które teraz zawiera związki małżeńskie jest pokoleniem gdzie najszybciej spada odsetek wierzących.Data dodania komentarza: 25.01.2026, 16:13Źródło komentarza: MYSZKÓW. W 2025 ROKU ZAWARTO WIĘCEJ MAŁŻEŃSTW CYWILNYCH NIŻ KONKORDATOWYCH (KOŚCIELNYCH)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama