Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 29 marca 2026 21:05
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

BY PO FERIACH POZOSTAŁY DOBRE WSPOMNIENIA

(powiat myszkowski) Dla uczniów z województwa śląskiego ferie rozpoczęły się w poniedziałek, 17 stycznia. Zdaniem policjantów towarzyszące wypoczynkowi odprężenie sprawia, że często zapomina się o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego dla wypoczywających mają kilka rad, które pozwolą po feriach zachować tylko dobre wspomnienia.
Podziel się
Oceń

(powiat myszkowski) Dla uczniów z województwa śląskiego ferie rozpoczęły się w poniedziałek, 17 stycznia. Zdaniem policjantów towarzyszące wypoczynkowi odprężenie sprawia, że często zapomina się o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego dla wypoczywających mają kilka rad, które pozwolą po feriach zachować tylko dobre wspomnienia.

 

- Prosimy, by rodzice i opiekunowie grup na zimowiskach zwracali baczną uwagę na poczynania będących pod ich kuratelą pociech. Dzieci nie mając zorganizowanych atrakcji, często same wymyślają sobie bardzo niebezpieczne zabawy – apeluje rzecznik myszkowskich policjantów, asp. Magdalena Modrykamień.

 

Przede wszystkim należy sprawdzić czy miejsca zimowych zabaw i wypoczynku naszych pociech są bezpieczne. Dotyczy to szczególnie miejsc gdzie dzieci ślizgają się na łyżwach czy zjeżdżają na sankach i nartach. W dzieciach należy wyrabiać także nawyk informowania gdzie i z kim idą oraz kiedy wrócą. Podczas zorganizowanych wyjazdów dzieci muszą pamiętać by nie oddalały się od grupy, nie ufały obcym, nie przyjmowały od nich słodyczy, a pod żadnym pozorem by nie wsiadały z obcymi do samochodów.

 

„FERIE” NA DROGACH

Podczas ferii policjanci baczniej będą przyglądać się autokarom, którymi na zimowiska udawać się będą zorganizowane grupy. W trakcie trwającej akcji „Ferie 2011” policjanci z drogówki częściej będą kontrolować trzeźwość kierowców, czas ich pracy i wymaganego przepisami odpoczynku oraz stan techniczny autokarów. Mundurowi przypominają też, że organizatorzy wyjazdów mogą poprosić ich o kontrolę autobusu przed jego odjazdem. W tym celu wystarczy odpowiednio wcześniej powiadomić dyżurnego komendy i ustalić godzinę kontroli. Miejsce kontroli autokarów przewożących dzieci na zimowy wypoczynek to parking przed stadionem sportowym na ulicy Pułaskiego w Myszkowie. Telefon do dyżurnego myszkowskiej komendy to: 34 315 32 55. Można też skorzystać z ogólnie znanego numeru 997. (rb)


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: SąsiadkaTreść komentarza: Znam tą rodzinę mieszkam niedaleko tej patologi pomimo zgłoszeń powinni dawno ratować zwierzęta mało tego dzieci są tam jeszcze w tej patologi gdzie opieka społeczna na skargi sąsiadów jak córki przyjeżdżają z dziećmi piją i nogi rozkładają na widoku dzieci nikt nie reagujeData dodania komentarza: 27.03.2026, 22:48Źródło komentarza: BIŁ METALOWYM PRĘTEM CIELNĄ KROWĘ. W OBORZE BYŁY WYCIEŃCZONE KROWY, A ZA OBORĄ TRUCHŁA CIELĄT. TO OBOK NASAutor komentarza: KobietaTreść komentarza: Proszę sobie nie drwić z tej dziewczyny, która była w depresji. Kobieta została zgwałcona najpierw przez swojego chłopaka a następnie doszło do zbiorowego gwałtu. Sprawców nie złapano. Po gwałcie zbiorowym załamała się i próbowała popełnić samobójstwo, które doprowadziło do sparaliżowania. Dwa lata walczyła o możliwość eutanazji. Nie jestem zwolenniczką eutanazji ale też nie będę oceniać jej. Nie drwij człowieku.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 20:06Źródło komentarza: ORGANISTA ZATRZYMANY NA WNIOSEK PROKURATURY!Autor komentarza: Smog zabija ludziTreść komentarza: Są dofinansowania i rodzina też może pomóc w finansowaniu starszej osobie z niską emeryturą a nie tylko czekać po spadek. Nawet łatwiej jej będzie obsłużyć nowy piec. Jeżeli starsza osoba jest sama nie ma spadkobierców to co innego. Smog zabija.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 19:48Źródło komentarza: 24 mieszkańców kontra 12 kopciuchów. Jeśli postępowania potwierdzą naruszenie przepisów uchwały antysmogowej, właściciele będe musieli wymienić pieceAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Zabrakło jednej istotnej informacji. Sądził paleo czy neosędzia bo taki cyrk ostatnio bardzo modny w tzw. wymiarze sprawiedliwości.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 14:29Źródło komentarza: 20 LAT WIĘZIENIA ZA ZABÓJSTWO KSIĘDZA W KŁOBUCKU. PROKURATOR CHCIAŁ DOŻYWOCIAAutor komentarza: rozumnaTreść komentarza: Nie można posądzać kogoś jak nie ma dowodów w sprawie. A może dzieci sobie zmyśliły i teraz niewinna osoba ma spierniczone życieData dodania komentarza: 27.03.2026, 13:24Źródło komentarza: ORGANISTA ZATRZYMANY NA WNIOSEK PROKURATURY!Autor komentarza: TomekTreść komentarza: Mam nadzieje ze taki nakaz wymiany ogrzewania jest równoznaczny ze sfinansowaniem tej operacji przez władze. Jak ktoś ma głodową emeryturę (a takich jest większość) to już widzę jak pędzi po kredyt by być trendy. Najpierw godne dochody a potem nakazy i zakazy!Data dodania komentarza: 27.03.2026, 09:02Źródło komentarza: 24 mieszkańców kontra 12 kopciuchów. Jeśli postępowania potwierdzą naruszenie przepisów uchwały antysmogowej, właściciele będe musieli wymienić piece
Reklama
Reklama
Reklama