Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 15:02
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

CZEKAJĄ NA POMOC I SERCE

(Myszków) Po raz kolejny kierujemy do naszych czytelników apel o pomoc dla podopiecznych myszkowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Chcemy by przed nadchodzącą zimą choć część porzuconych czworonogów, których stale w placówce przybywa, powróciło do swych domów lub znalazło nowych przyjaciół.
Podziel się
Oceń

(Myszków) Po raz kolejny kierujemy do naszych czytelników apel o pomoc dla podopiecznych myszkowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Chcemy by przed nadchodzącą zimą choć część porzuconych czworonogów, których stale w placówce przybywa, powróciło do swych domów lub znalazło nowych przyjaciół.

 

23 listopada na ulicy Szpitalnej został znaleziony Misiu. Piesek w momencie znalezienia miał na sobie czerwoną obrożę. Tego samego dnia z ulicy Pułaskiego trafiła do schroniska malutka suczka Rita. W tym tygodniu do placówki na szpitalnej trafił także Drago, duży mieszaniec, który błąkał się na Helenówce. Być może czworonogi zgubiły się swym właścicielom?

 

 

 

Amik to z kolei starszy piesek znaleziony na ulicy Kościuszki. Trafił do schroniska dzięki życzliwości mieszkanek Myszkowa i Katowic, które uratowały go przed omijającymi go pojazdami. Z gminy Janów trafiła do Myszkowa 18 listopada szorstkowłosa, młoda suczka Tora. Czeka w schronisku na swego pana lub nowy dom. Wierzymy, że swego psa rozpozna także właściciel Arsuka. Husky został znaleziony 20 listopada w Żarkach.

 

W sprawie prezentowanych na naszych łamach czworonogów można kontaktować się ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Myszkowie, ul. Szpitalna 13, tel. kom 608 637 198 oraz 603 272 806; e-mail: [email protected].

 

Informacje o podopiecznych placówki oraz ich zdjęcia znaleźć można także na stronie internetowej schroniska: www.schronisko-myszkow.pl.

 

Psom i kotom ze schroniska potrzebna jest ludzka pomoc. Jego pracownicy zwracają się do wszystkich wrażliwych na cierpienia zwierząt ludzi o przekazywanie zbędnych koców, materacy, ręczników czy kołder, dzięki którym zwierzętom łatwiej będzie znieść zapowiadane chłody. Pierwszy odzew na nasze apele już jest. - Serdecznie dziękujemy Niepublicznej Szkole w Masłońskim – uczniom, nauczycielom i dyrekcji, za zorganizowanie zbiórki koców, materacy i ręczników. Było tego tak dużo, że musieliśmy jechać po zebrane dary trzy razy. To dla nas ogromna pomoc. Dziękujemy również pragnącym zachować anonimowość darczyńcom, którzy zakupili 1,5 tony siana dla naszych podopiecznych, oraz dużą ilość puszek z karmą dla psów – mówi Patrycja Kucia z myszkowskiego schroniska. (rb)

 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama