Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 14 września 2025 07:26
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

EUROPEJSKO – JURAJSKIE SPOTKANIE KOBIET

(Myszków) W sobotę, 23 października w myszkowskim Miejskim Domu Kultury, odbyło się, I Europejsko –Jurajskie Spotkanie Kobiet – czyli zjazd Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu myszkowskiego. Małgorzata Handzlik, posłanka do Parlamentu Europejskiego, Mariusz Kleszczewski - wicemarszałek województwa śląskiego i Włodzimierz  Żak - kandydat PO na burmistrza Myszkowa, rozlosowali szereg atrakcyjnych nagród wśród jego uczestników. Dwie panie wygrały wycieczkę do Brukseli, połączoną ze zwiedzianiem Parlamentu Europejskiego.
Podziel się
Oceń

 

(Myszków) W sobotę, 23 października w myszkowskim Miejskim Domu Kultury, odbyło się, I Europejsko –Jurajskie Spotkanie Kobiet – czyli zjazd Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu myszkowskiego. Małgorzata Handzlik, posłanka do Parlamentu Europejskiego, Mariusz Kleszczewski - wicemarszałek województwa śląskiego i Włodzimierz  Żak - kandydat PO na burmistrza Myszkowa, rozlosowali szereg atrakcyjnych nagród wśród jego uczestników. Dwie panie wygrały wycieczkę do Brukseli, połączoną ze zwiedzianiem Parlamentu Europejskiego.

 

MDK w Myszkowie zgromadził członkinie z Kół Gospodyń Wiejskich z całego powiatu. Na scenie co chwilę prezentowały się inne zespoły. Dla urozmaicenia spotkania prelekcję na temat pracy w Parlamencie Europejskim przeprowadziła poseł Małgorzata Handzlik. Opowiadała m.in. o obowiązkach posła i o tym, czym tak naprawdę muszą się zajmować. - Dla mnie był to historyczny moment, gdy wybrano Jerzego Buzka na Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Taka chwila nie nastąpi znów szybko, dlatego tak bardzo mnie to wzruszyło. Moja koleżanka z Łotwy popłakała się, gdy usłyszała, że to Polak ma być szefem Europarlamentu – opowiadała poseł M. Handzlik. Podczas „konkursu” sprawdzającego wiedzę o Unii Europejskiej, osoby znające prawidłową odpowiedź otrzymywały od Małgorzaty Handzlik pamiątkowe maskotki. Zgromadzeni w MDK-u dowiedzieli się kilku ciekawostek na temat siedzib Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, Brukseli i Luksemburgu. M. Handzlik, pokazała również zdjęcia budynku w Strasburgu, którego – nikt nie lubi, jedynie przez 4 dni w miesiącu w nim jesteśmy, a przez pozostałe 3 tygodnie hula tam wiatr – żartowała poseł Małgorzata Handzlik. Po streszczeniu zasad panujących w Europarlamencie Małgorzata Handzlik wspólnie z Mariuszem Kleszczewskim i Włodzimierzem Żakiem rozlosowali wśród zgromadzonych osób mnóstwo nagród, m.in. poduszki ortopedyczne, książki i ciśnieniomierze. Na zakończenie losowania wyłoniono zwycięzcę nagrody głównej, którą była wycieczka do siedziby Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Po konkursie znów na scenie zagościły Panie z KGW. Pierwszymi były „Ostrówiolinki”, które specjalizują się nie tylko we wspólnych występach, ale również w gotowaniu kwaśnicy po Ostrowsku. Gospodynie z „Liry” z Żarek, to jedno z wielu Kół Gospodyń Wiejskich, którym przygrywa Jan Gryźlik, jeden z nielicznych mężczyzn zrzeszonych w KGW. Grupa „Karmen” z Przybynowa, zaskoczyła wszystkich egzotycznymi strojami, przypominającymi tancerzy flamenco, rodem z Hiszpanii. „Karmen” to KGW założone i tworzone przez 5 małżeństw + muzycy. Na uspokojenie emocji, kolejnym z wydarzeń była prelekcja Mariusza Kleszczewskiego, Wicemarszałka Województwa, dotycząca inwestycji w woj. śląskim. Na zakończenie imprezy wystąpiły kolejne Koła Gospodyń Wiejskich. Podczas trwania całej imprezy przeprowadzano bezpłatne badania wzroku oraz ciśnienia tętniczego krwi. (NP)

 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ChłopTreść komentarza: DNO .Data dodania komentarza: 11.09.2025, 17:18Źródło komentarza: Mniszków jak Myszków. Ruskie walą coraz bliżej!Autor komentarza: KonsumentTreść komentarza: Za stosowanie zakazanego GLIFOSATU w uprawie gryki a w szczególności za opryski w ciągu dnia powinna być kara 50 tys zł min. „Często mówi się, że najważniejszym zagrożeniem są pestycydy i chemizacja rolnictwa. „Na pewno rolnictwo jest główną przyczyną, gdyż stosuje całą gamę środków chemicznych, które w mniejszym lub większym stopniu, ale są zabójcze dla owadów” – wskazuje prof. Skubała.”Data dodania komentarza: 11.09.2025, 17:14Źródło komentarza: Ale jaja! Jarosław Kumor najlepszym rolnikiem! J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Artykuł powstał na podstawie serwisu prasowego, dlatego nie przypisujemy sobie autorstwa. Firmuje go redakcja. Rozumiemy, że skoro my "czerwoni" to pan brunatny?Data dodania komentarza: 6.09.2025, 11:35Źródło komentarza: Polska wyżej niż średnia światowa w ociepleniu klimatuAutor komentarza: zgredzikTreść komentarza: Czerwony autor boi się pokazać publicznie swoje nazwisko - dlaczego ???/.......Data dodania komentarza: 4.09.2025, 15:53Źródło komentarza: Polska wyżej niż średnia światowa w ociepleniu klimatuAutor komentarza: JasienekTreść komentarza: Poza pleśnią nikt zdrowy na umyśle tam (w tej zgniliźnie)) się nie pokazuje. Współczuję sąsiadom tego śmierdzącego gówna.Data dodania komentarza: 26.08.2025, 09:13Źródło komentarza: MYSZKÓW. TĘŻNIA SOLANKOWA NA DOTYKU JURY ZNÓW NIE DZIAŁA I ŚMIERDZIAutor komentarza: ZezolTreść komentarza: BUCHA!CHA!CHA!!!!- :--- https://www.gazetamyszkowska.pl/artykul/11987,dusila-kopala-dziecko-policjantka-uslyszala-zarzuty - I CO? NIE WYLALI JEJ..........Data dodania komentarza: 22.08.2025, 15:01Źródło komentarza: Mundurowi uczą dzieci, jak być bezpiecznym
Reklama
Reklama
Reklama