Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 09:33
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Stadion sportowy w Gniazdowie

W naszej gminie jak w całym kraju nastała moda na boiska sportowe ze sztuczna trawą. Na jednej komisji Rady Gminy i Miasta Koziegłowy zadałem burmistrzowi Jackowi Ślęczce pytanie o szkodliwość tego typu nawierzchni dla zdrowia mając świadomość, że obiekty sportowe wyposażone w sztuczną nawierzchnię emitują zapachy tworzyw sztucznych takich jak np. polipylen. Pytanie to zadałem mając świadomość, że podobne wątpliwości ma niestety większa grupa osób i była nawet interpelacja poselska posłów PiS w tej sprawie. Tutaj akurat można pytać czy to nie jest gra polityczna? Jednak stanowisko jakie prezentuje wobec sztucznej trawy na boiskach dr Zbigniew Hałat, były Główny Inspektor Sanitarny, co już moim zdaniem jest niepokojące. Mówi dr Hałat o drażniącym oddziaływaniu na płuca, oczy i skórę, podkreśla konieczność dalszych badań nad oddziaływaniem półlotnych chemikaliów na nerki, układ hormonalny itd. Okazuje się, że w niektórych krajach są ograniczenia w czasie przebywania na obiektach mających sztuczną trawę. Burmistrz Ślęczka tych wątpliwości nie ma. Odpowiedział, że wszystko jest zgodne z polską normą. Ponadto wiele wątpliwości budzi sprawa konserwacji tej nawierzchni po kilkuletnim okresie używania. Jakie będą koszty renowacji tych boisk? Czy nie należało jednak postawić na tradycyjne trawiaste? Rozterki, które powyżej opisałem są nie tylko moje, lecz także licznego grona działaczy sportowych, a nawet nauczycieli wychowania fizycznego z naszego terenu. Ja jednak osobiście uważam, że najlepszym przyjacielem człowieka jest środowisko naturalne, tym bardziej, że jeżeli mamy mówić o obiektach sportowych jak np., boisko do gry w piłkę nożną to powinna tam być trawa. Moim zdaniem gmina powinna stworzyć sieć boisk piłkarskich mających przede wszystkim tą zaletę, że będą tanimi w utrzymaniu i na nich nie będą nasze dzieci wdychać różnego rodzaju poliamidów, polipropylenu, ołowiu. Na tych naturalnych boiskach powinno się organizować różnego rodzaju rozgrywki, np., amatorskie gminne rozgrywki w różnych grupach wiekowych.
Podziel się
Oceń

W naszej gminie jak w całym kraju nastała moda na boiska sportowe ze sztuczna trawą. Na jednej komisji Rady Gminy i Miasta Koziegłowy zadałem burmistrzowi Jackowi Ślęczce pytanie o szkodliwość tego typu nawierzchni dla zdrowia mając świadomość, że obiekty sportowe wyposażone w sztuczną nawierzchnię emitują zapachy tworzyw sztucznych takich jak np. polipylen. Pytanie to zadałem mając świadomość, że podobne wątpliwości ma niestety większa grupa osób i była nawet interpelacja poselska posłów PiS w tej sprawie. Tutaj akurat można pytać czy to nie jest gra polityczna? Jednak stanowisko jakie prezentuje wobec sztucznej trawy na boiskach dr Zbigniew Hałat, były Główny Inspektor Sanitarny, co już moim zdaniem jest niepokojące. Mówi dr Hałat o drażniącym oddziaływaniu na płuca, oczy i skórę, podkreśla konieczność dalszych badań nad oddziaływaniem półlotnych chemikaliów na nerki, układ hormonalny itd. Okazuje się, że w niektórych krajach są ograniczenia w czasie przebywania na obiektach mających sztuczną trawę. Burmistrz Ślęczka tych wątpliwości nie ma. Odpowiedział, że wszystko jest zgodne z polską normą. Ponadto wiele wątpliwości budzi sprawa konserwacji tej nawierzchni po kilkuletnim okresie używania. Jakie będą koszty renowacji tych boisk? Czy nie należało jednak postawić na tradycyjne trawiaste? Rozterki, które powyżej opisałem są nie tylko moje, lecz także licznego grona działaczy sportowych, a nawet nauczycieli wychowania fizycznego z naszego terenu. Ja jednak osobiście uważam, że najlepszym przyjacielem człowieka jest środowisko naturalne, tym bardziej, że jeżeli mamy mówić o obiektach sportowych jak np., boisko do gry w piłkę nożną to powinna tam być trawa. Moim zdaniem gmina powinna stworzyć sieć boisk piłkarskich mających przede wszystkim tą zaletę, że będą tanimi w utrzymaniu i na nich nie będą nasze dzieci wdychać różnego rodzaju poliamidów, polipropylenu, ołowiu. Na tych naturalnych boiskach powinno się organizować różnego rodzaju rozgrywki, np., amatorskie gminne rozgrywki w różnych grupach wiekowych.

 

Jeśli mnie Państwo wybierzecie zapewnię większą pomoc ze strony Urzędu Gminy dla rozwoju sportu. Nie może być tak, że kultura fizyczna jest „żebrakiem’ i w większości jest finansowana z pieniędzy wyproszonych u sponsorów i prywatnych pieniędzy działaczy sportowych (coś więcej mogą na ten temat powiedzieć działacze z Siedlca Dużego czy Gniazdowa).

 

Szanowni Państwo, jeżeli wygram wybory wesprę finansowo te kluby, których działacze nie patrząc na profity dokładają do działalności klubów Sparta Siedlec Duży, Orlęta Gniazdów, czy Gryfa Pińczyce. Będę wspierał ich pomysł połączenia klubów piłkarskich i stworzenia jednego silnego gminnego klubu sportowego, którego siedzibą powinien być Gniazdów.

 

W tej miejscowości gmina posiada teren, który idealnie nadaje się by małym kosztem wybudować tam stadion sportowy. W Siedlcu Dużym stadion tamtejszej Sparty należy zmodernizować i może ono być boiskiem zapasowym dla seniorów, którzy obecnie grają w A – klasie. I miejmy nadzieję, że im nic przeszkodzi, by w nowym sezonie grali w lidze okręgowej. Jednocześnie należy pamiętać o rozwoju i szkoleniu juniorów. Tu można wykorzystać boisko w Siedlcu Dużym i Pińczycach. Najważniejsze w tej sprawie jest to, że jest zgoda działaczy piłkarskich.

 

Szkoda tylko, że burmistrz Ślęczka obiecując w sierpniu na spotkaniu działaczy piłkarskich w Siedlcu Dużym, że rozpoczął procedury budowy stadionu w Gniazdowie. No, ale obiecać to specjalność naszego dotychczasowego Burmistrza. Ja to zmienię. Należy być odpowiedzialnym za swoje słowa, a obietnic dotrzymywać. Pisząc o kulturze fizycznej należy tu wspomnieć o błękitnych Koziegłowy, którzy rozsławiają gminę za wiele mniejsze pieniądze niż burmistrz Ślęczka przeznacza na promocję. Kolarze za swoje zaangażowanie i wytrwałość wraz z działaczami zasługują na lepsze traktowanie ze strony Burmistrza. Nie może być tak, że pod pozorem remontu zostają wyrzuceni ze starej siedziby podobno z troski o porządek, a faktycznie jak mówią mieszkańcy Koziegłów miała tam mieć siedzibę pizzeria, a siedziba błękitnych Koziegłowy ma być gdzieś w gminie.

 

Szanowni Państwo kultura fizyczna to nie tylko piłka nożna czy kolarstwo, to także inne sporty. Należy wspierać działalność Uczniowskich Klubów Sportowych, wzbogacać ich ofertę i starać się poszerzać grono członków nawet o młodzież starszą tak by szkoły mające sale gimnastyczne tętniły życiem do późna. Należy we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy szukać osób, które mogą nadzorować, czy nawet prowadzić takie zajęcia. Osoby takie powinny sprawować nadzór nad majątkiem szkół, by nie doszło do wandalizmu. Miejmy świadomość, że odpowiednio promowana kultura fizyczna w naszej gminie to mniej osób uzależnionych od alkoholu, dopalaczy, narkotyków.

 

Zapraszam mieszkańców gminy Koziegłowy na inaugurację kampanii wyborczej PSL w wyborach samorządowych, która odbędzie 7 listopada br. o godz. 15.00 się w remizie OSP w Cynkowie.

Józef Lazar

Kandydat na Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy

www.lazar-na-burmistrza.pl


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama