Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 03:47
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

DOSTANIE PO ŁAPACH, BO CHCIAŁ DAĆ W ŁAPĘ

Nawet do 10 lat więzienia grozi kierowcy, który usiłował wręczyć policjantom łapówkę w zamian za odstąpienie od ukarania go za przekroczenie prędkości. W trakcie dokładnej kontroli wyszło na jaw, że dodatkowo jechał na „podwójnym gazie”.
Podziel się
Oceń

DOSTANIE PO ŁAPACH, BO CHCIAŁ DAĆ W ŁAPĘ

Nawet do 10 lat więzienia grozi kierowcy, który usiłował wręczyć policjantom łapówkę w zamian za odstąpienie od ukarania go za przekroczenie prędkości. W trakcie dokładnej kontroli wyszło na jaw, że dodatkowo jechał na „podwójnym gazie”.

 

Do zdarzenia doszło na ulicy Słowackiego w Myszkowie. Kierowca Volvo przeszarżował, przekraczając dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 60 km/h. Zatrzymany przez myszkowskich policjantów sięgnął po portfel i zaproponował by ci „zapomnieli” o sprawie. Mundurowi pozostali głusi na jego propozycje i dodatkowo nakazali kierowcy dmuchnąć w alkomat. Okazało się, że kierowca był pijany. Badanie jego stanu trzeźwości dało wynik 0,84 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz za usiłowanie wręczenia łapówki i jazdę „po kielichu” grozi mu nawet 10 letni pobyt za kratkami, a na dodatek 500 złotowy mandat i 10 punktów karnych.

 

ZAMKNIJ SIĘ NIM CIĘ OKRADNĄ

W ostatnim czasie na terenie Myszkowa uaktywnili się złodzieje, którzy wykorzystując nie zamknięte drzwi do mieszkań kradną rzeczy pozostawione w przedpokojach. Ich łupem padają najczęściej portfele i torebki a wraz z nimi przechowywane w nich rzeczy.

 

Tak było m.in. na ulicy Spółdzielczej, gdzie z niezamkniętego mieszkania sprawca ukradł torebkę. Jej właścicielka straciła wraz z nią także pieniądze i dokumenty. Mieszkańcowi ulicy Sikorskiego z wiszącej w korytarzu kurtki także „wyparowały” dokumenty. Natomiast na ulicy Krasickiego złodziej nawet nie musiał się wysilać. Wykorzystał klucze …pozostawione przez właściciela domu w drzwiach. Jego łupem padły pozostawione w mieszkaniu pieniądze.

 

By uniknąć przykrych konsekwencji odwiedzin przestępców należy każdorazowo zamykać drzwi do mieszkań oraz zwrócić uwagę na obcych, kręcących się po klatkach schodowych czy w pobliżu mieszkań. Warto zainteresować się takimi osobami, zwrócić uwagę na ich wygląd, a nawet zapytać kogo szukają. Pamiętajmy, że sprawcy mogą też podawać się za akwizytorów czy pracowników rożnych instytucji i pod takim pretekstem mogą próbować wejść do mieszkania. W razie jakichkolwiek podejrzeń najlepiej natychmiast podzielić się nimi z policjantami, dzwoniąc na nr alarmowy 997 lub (34) 315 32 55.

 

BO „ŹRÓDŁO” WYSCHŁO

Policjanci z Koziegłów zatrzymali 30-letniego mieszkańca Mysłowa, który pobił swojego kompana od kieliszka, bo ten nie chciał już dzielić się z nim pieniędzmi na alkohol. Poszło o 20 złotych.

 

Panowie raczyli się „wodą ognistą” już od sobotniego poranka, 23 października. Kiedy starszy z uczestników biesiady, 36-latek, powiedział „pass” jego młodszy kolega oświadczył, że on jeszcze musi „popracować” nad swoim pragnieniem, a do tego potrzebne są mu pieniądze starszego kompana. Ponieważ ten stanowczo odmówił podzielenia się swoją gotówką 30 – latek postanowił użyć argumentów siłowych by przekonać przyjaciela. Pobity mężczyzna powiadomił o tym policjantów. Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia zatrzymali napastnika. Pijany 30- latek trafił do policyjnego aresztu. Kiedy wytrzeźwiał usłyszał zrzuty usiłowania rozboju. Decyzją prokuratora, do rozprawy która zdecyduje o jego dalszym losie, został objęty dozorem policyjnym. (rb)

 

TYDZIEŃ Z PRACY STRAŻAKÓW

20 października. Strażacy z jednego zastępu pomagali pracownikom pogotowia ratunkowego w transporcie chorej osoby z mieszkania na czwartym piętrze do karetki. Interwencja miała miejsce w jednym z bloków przy ulicy Wyszyńskiego w Myszkowie.

 

21 października. W Koziegłowach zderzyły się osobowe Volkswagen i Renault. W wyniku wypadku ranni zostali kierowcy obydwu samochodów, którzy zostali przewiezieni do szpitala. Skutki zdarzenia usuwały dwa zastępy straży pożarnej.

 

***

 

Do kolizji BMW z Audi doszło z kolei w Myszkowie. Na szczęście w tym przypadku ucierpiały jedynie samochody. Miejsce zdarzenia zabezpieczał jeden zastęp straży pożarnej.

 

23 października. Jedna osoba ranna to bilans zderzenia dwóch Opli Astra w Żarkach. Interweniowały dwa zastępy straży pożarnej.

 

***

 

Strażacy z dwóch zastępów interweniowali w Sokolnikach. Zostali wezwani przez mieszkańców domu, któremu zagrażały zwisające konary drzew. (rb) 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama