Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 12 lutego 2026 10:05
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

BUDOWA MASZTU – (FAL) START!

(Żarki) W poniedziałek, 27 września miała rozpocząć się w Żarkach budowa nowego masztu telekomunikacyjnego, który ma w przyszłości zastąpić wieżę w centrum miasta. – Byłem na placu budowy, ale nikogo tam nie było. Być może opóźnienie początku prac ma związek z pogodą – mówi Alojzy Zieliński, radny z Żarek i jednocześnie członek tzw. komisji masztowej.
Podziel się
Oceń

(Żarki) W poniedziałek, 27 września miała rozpocząć się w Żarkach budowa nowego masztu telekomunikacyjnego, który ma w przyszłości zastąpić wieżę w centrum miasta. – Byłem na placu budowy, ale nikogo tam nie było. Być może opóźnienie początku prac ma związek z pogodą – mówi Alojzy Zieliński, radny z Żarek i jednocześnie członek tzw. komisji masztowej.

 

Członkowie społecznej komisji, która za zadanie postawiła sobie likwidację masztu telekomunikacyjnego „straszącego” w centrum Żarek wreszcie wychodzili zadowoleni z posiedzenia. Mimo, że na spotkanie nie przybyli zaproszeni przedstawiciele operatorów komórkowych, wystarczyła im obecność reprezentującego firmę Polkomtel – Grzegorza Tarki. Ten oświadczył na ostatnim posiedzeniu komisji (7 września), że wyczekiwana budowa wreszcie rusza. – Prace budowlane już ruszyły, choć tak naprawdę jeszcze ani jedna łopata nie została wbita w grunt. Jeszcze nie wchodzimy w teren, ale harmonogram prac już jest. Chcę jednak przekazać, że są już montowane elementy wieży. Na zlecenie Polkomtela wykonuje je firma EuroPoles Pfleiderer. Będzie to tzw. wieża segmentowa, składająca się z modułów. O ile pogoda pozwoli wejdziemy na plac budowy za ok. 3 tygodnie i rozpoczniemy budowę fundamentów – mówił Grzegorz Tarka. Robotnicy mieli się pojawić w Żarkach 27 września. – Byłem na placu budowy, ale nikogo tam nie było. Być może opóźnienie początku prac ma związek z pogodą – relacjonował Alojzy Zieliński, radny z Żarek i jednocześnie członek tzw. komisji masztowej.

 

Wydawało się przez chwilę, że budowa wieży, mimo że wreszcie udało się uzyskać potrzebne pozwolenia budowlane nie ruszy. Operatorzy telefonii komórkowych mocno trzymali się bowiem za portfele. – Pomogło chyba nie wyrażenie zgody na przedłużenie dzierżawy do 2011 roku o jaką zabiegał Polkomtel – wyrażał swoją opinię Grzegorz Tarka.

 

- Mam nadzieję, że następne spotkanie komisji wyznaczymy sobie już na placu budowy, na którym będą trwały prace – mówił Alojzy Zieliński. – To będzie prawie okrągła rocznica, bo nasza komisja powstała w listopadzie 2007 roku – przypominała przewodnicząca komisji Halina Wyporska. (rb)


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: TomekTreść komentarza: Jak się napisze kilka słów prawdy to komentarz zablokowany. Skąd mu to znamy?Data dodania komentarza: 11.02.2026, 00:38Źródło komentarza: UWAGA. GWAŁTOWNY WZROST ZAHOROWAŃ NA GRYPĘ W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM. 22 OSOBY ZMARŁY. DUŻO PRZYPADKÓW ZACHOROWAŃ W MYSZKOWIE I ZAWIERCIUAutor komentarza: Dorota WatołaTreść komentarza: To dotyczyło Starego Testamentu. Skoro Syn Boży przyjął Ciało dludzkie stał się widzialny. To dlaczego nie możemy malować Jego podobizny ? Dużo łatwiej się skupić na danym wydarzeniu zbawczym, rozważać i modlić się . Nie do papierka ale do Boga który zawsze żyje choć jest niewidzialny a papierek przypomina mi o Jego obecności.Data dodania komentarza: 4.02.2026, 16:04Źródło komentarza: Sekta czy nowy Kościół z Czatachowy? Ruszył proces o eksmisję księdza Daniela Galusa, który nazwał się Prorokiem J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Tak oczywiście. Też doceniamy rolę pani Joanny w strukturach rządzenia! Historię ze stworzeniem stanowiska wiceburmistrza dla późniejszego starosty opisywaliśmy.Data dodania komentarza: 27.01.2026, 12:44Źródło komentarza: BURZLIWA SESJA W SPRAWIE SZKÓŁ. BURMISTRZ ŚLĘCZKA PRZEPRASZAAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Przypomnę tylko że w Koziegłowach to nie rządzi Ślęczka tylko pani Kołodziejczyk. Pan redaktor pamięta jak kilka lat temu stworzono specjalnie etat wiceburmistrza by usadowić tam synalka (obecnie jest starostą) tej pani?Data dodania komentarza: 27.01.2026, 01:10Źródło komentarza: BURZLIWA SESJA W SPRAWIE SZKÓŁ. BURMISTRZ ŚLĘCZKA PRZEPRASZAAutor komentarza: Umieramy przrz SMOG !Treść komentarza: W Polsce z powodu smogu umiera przedwczesnie co roku oklo 40 tysiecy osob !Data dodania komentarza: 26.01.2026, 12:44Źródło komentarza: Pożegnanie z kopciuchem? Nie w naszych powiatach!Autor komentarza: KalinaTreść komentarza: Będzie co raz mniej ślubów kościelnych, co raz mniej dzieci będzie uczestniczyło w lekcji religii. Dlaczego? najmłodsze pokolenie, które teraz zawiera związki małżeńskie jest pokoleniem gdzie najszybciej spada odsetek wierzących.Data dodania komentarza: 25.01.2026, 16:13Źródło komentarza: MYSZKÓW. W 2025 ROKU ZAWARTO WIĘCEJ MAŁŻEŃSTW CYWILNYCH NIŻ KONKORDATOWYCH (KOŚCIELNYCH)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama