Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 12 lutego 2026 14:12
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

KRONIKA POLICYJNA I STRAŻY POŻARNEJ

ŚMIERĆ NA TORACH 63 letni mężczyzna zginął w czwartek, 16 września pod kołami pociągu. Na leżącego na torach mężczyznę najechał pociąg towarowy jadący w kierunku Zawiercia. Do tragedii doszło krótko przed godziną 20.00, na odcinku pomiędzy Nową Wsią, a Myszkowem. Szczegóły wypadku ustalają policjanci z myszkowskiej komendy.
Podziel się
Oceń

ŚMIERĆ NA TORACH

63 letni mężczyzna zginął w czwartek, 16 września pod kołami pociągu. Na leżącego na torach mężczyznę najechał pociąg towarowy jadący w kierunku Zawiercia. Do tragedii doszło krótko przed godziną 20.00, na odcinku pomiędzy Nową Wsią, a Myszkowem. Szczegóły wypadku ustalają policjanci z myszkowskiej komendy.

 

POMOC NADESZŁA NA CZAS

Tylko dzięki szybkiej reakcji myszkowskich policjantów, zdołano uratować młodą kobietę, która w mieszkaniu znajomego próbowała popełnić samobójstwo. Nieprzytomna 25-latka, trafiła do szpitala, gdzie udało się ją uratować.

 

W poniedziałek 20 września, tuż po północy, dyżurny myszkowskiej komendy przyjął niecodzienną informację od dyżurnego z Zawiercia. To właśnie tam dodzwoniła się młoda mieszkanka powiatu myszkowskiego, która oświadczyła policjantom, że ze względu na problemy osobiste postanowiła „ze sobą skończyć”. Podczas rozmowy udało się od desperatki uzyskać adres, pod którym przebywała. Pod wskazany adres natychmiast udali się myszkowscy policjanci. Drzwi mieszkania, w którym miała przebywać kobieta otworzył… mężczyzna. Był bardzo zaskoczony wizytą mundurowych, bo jak oświadczył właśnie spał, nawet nie przypuszczając, że tuż za ścianą rozgrywa się dramat. W jednym z pomieszczeń policjanci odnaleźli nieprzytomną już kobietę z ranami ciętymi na rękach. Przy niej leżały też puste opakowaniami po lekach. Na miejsce natychmiast wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło kobietę do szpitala. Tam udało się ją uratować.

 

NASZ POLICJANT WŚRÓD NAJLEPSZYCH

Policyjne ekipy reprezentujące śląską komendę po raz kolejny zwyciężyły w VIII Ogólnopolskim Turnieju Policyjnych Patroli Rowerowych. Zawody rozegrano w dniach od 8 do 10 września w Połczynie Zdroju. Wśród najlepszych znalazł się także pracujący na co dzień w Myszkowie sierżant sztabowy Tomasz Bojanek. Wśród 17 dwuosobowych drużyn, które stanęły do zawodów „nasz” reprezentant, wspólnie ze starszym sierżantem Łukaszem Rycomblem z Katowic zdobyli tytuł wicemistrzowski. Zwyciężyli inni reprezentanci ze Śląska młodszy aspirant Janusz Miketa i starszy sierżant Wojciech Jakubiec. Na trzecim miejscu uplasowali się policjanci z Komendy Miejskiej w Szczecinie – sierż. Mariola Jagodzińska i sierż. Mirosław Brzeziński.

 

Turniej składał się z kilku konkurencji. Był zatem m.in. test weryfikujący wiedzę zawodników oraz widowiskowy cross rowerowy na dystansie 20 kilometrów. (rb)

 

TYDZIEŃ Z PRACY STRAŻAKÓW

16 września. Myszkowscy strażacy interweniowali w jednym z bloków przy ulicy Millenium w Myszkowie. Ich zadaniem było sforsowanie drzwi do jednego z mieszkań, w którym znajdowała się wymagająca pomocy medycznej kobieta. Po wejściu do pomieszczenia strażacy udzielili kobiecie pierwszej pomocy, wezwali także pogotowie ratunkowe.

 

19 września. Niezamieszkały budynek palił się w Żarkach Letnisku. Ogień zajął cześć dachu opuszczonego budynku. Akcję gaśnicza prowadziły trzy zastępy straży pożarnych, w tym dwie jednostki miejscowej OSP. (rb)

 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: TomekTreść komentarza: Jak się napisze kilka słów prawdy to komentarz zablokowany. Skąd mu to znamy?Data dodania komentarza: 11.02.2026, 00:38Źródło komentarza: UWAGA. GWAŁTOWNY WZROST ZAHOROWAŃ NA GRYPĘ W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM. 22 OSOBY ZMARŁY. DUŻO PRZYPADKÓW ZACHOROWAŃ W MYSZKOWIE I ZAWIERCIUAutor komentarza: Dorota WatołaTreść komentarza: To dotyczyło Starego Testamentu. Skoro Syn Boży przyjął Ciało dludzkie stał się widzialny. To dlaczego nie możemy malować Jego podobizny ? Dużo łatwiej się skupić na danym wydarzeniu zbawczym, rozważać i modlić się . Nie do papierka ale do Boga który zawsze żyje choć jest niewidzialny a papierek przypomina mi o Jego obecności.Data dodania komentarza: 4.02.2026, 16:04Źródło komentarza: Sekta czy nowy Kościół z Czatachowy? Ruszył proces o eksmisję księdza Daniela Galusa, który nazwał się Prorokiem J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Tak oczywiście. Też doceniamy rolę pani Joanny w strukturach rządzenia! Historię ze stworzeniem stanowiska wiceburmistrza dla późniejszego starosty opisywaliśmy.Data dodania komentarza: 27.01.2026, 12:44Źródło komentarza: BURZLIWA SESJA W SPRAWIE SZKÓŁ. BURMISTRZ ŚLĘCZKA PRZEPRASZAAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Przypomnę tylko że w Koziegłowach to nie rządzi Ślęczka tylko pani Kołodziejczyk. Pan redaktor pamięta jak kilka lat temu stworzono specjalnie etat wiceburmistrza by usadowić tam synalka (obecnie jest starostą) tej pani?Data dodania komentarza: 27.01.2026, 01:10Źródło komentarza: BURZLIWA SESJA W SPRAWIE SZKÓŁ. BURMISTRZ ŚLĘCZKA PRZEPRASZAAutor komentarza: Umieramy przrz SMOG !Treść komentarza: W Polsce z powodu smogu umiera przedwczesnie co roku oklo 40 tysiecy osob !Data dodania komentarza: 26.01.2026, 12:44Źródło komentarza: Pożegnanie z kopciuchem? Nie w naszych powiatach!Autor komentarza: KalinaTreść komentarza: Będzie co raz mniej ślubów kościelnych, co raz mniej dzieci będzie uczestniczyło w lekcji religii. Dlaczego? najmłodsze pokolenie, które teraz zawiera związki małżeńskie jest pokoleniem gdzie najszybciej spada odsetek wierzących.Data dodania komentarza: 25.01.2026, 16:13Źródło komentarza: MYSZKÓW. W 2025 ROKU ZAWARTO WIĘCEJ MAŁŻEŃSTW CYWILNYCH NIŻ KONKORDATOWYCH (KOŚCIELNYCH)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama