Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 16 grudnia 2025 06:52
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zawiercianie najlepsi na piachu

Michał Faryna i Marcin Laber z Zawiercia wygrali w III edycji turnieju siatkówki plażowej o puchar burmistrza miasta Myszkowa Janusza Romaniuka. W finale mistrzowie pokonali Wojciecha Widza i Dawida Flaka z As-a Myszków.
Podziel się
Oceń

Michał Faryna i Marcin Laber z Zawiercia wygrali w III edycji turnieju siatkówki plażowej o puchar burmistrza miasta Myszkowa Janusza Romaniuka. W finale mistrzowie pokonali Wojciecha Widza i Dawida Flaka z As-a Myszków.

 

W ubiegłą niedzielę (26 czerwca) na boiskach przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Myszkowie rozegrano turniej siatkówki plażowej o puchar Burmistrza Myszkowa Janusza Romaniuka. Organizatorami zawodów byli: MTS AS Myszków i MOSiR Myszków na zlecenie Urzędu Miasta. W rywalizacji wzięło udział 11 zespołów z Myszkowa, Żarek, Poraja, Zawiercia, Krakowa i jedna para żeńska z Mysłowic. Turniej rozegrano systemem podwójnej eliminacji tzw. Brazylijką. Spotkania były niezwykle zacięte. Nie zabrakło tie breack-ów i walki na przewagi. Do fazy półfinałowej awansowały pary - Laber/Faryna z Zawiercia, Dorobisz/Froś z Myszkowa, Żoń/Biedroń z Żarek i Widz/Flak z Asa Myszków. Zwycięsko z pojedynków decydujących o tym, kto zagra w finale tegorocznego Turnieju wyszły pary Laber/Faryna oraz Widz/Flak i oni stoczyli pojedynek o I miejsce a pokonani Dorobisz/Froś i Żoń/Biedroń rywalizowali o trzecią lokatę. Oba starcia finałowe zakończyły się w dwóch setach, a o ostatecznym sukcesie decydowała bardziej kondycja niż umiejętności, które grające drużyny prezentowały na bardzo podobnym poziomie.

 

Ostateczna klasyfikacja zawodów:

I miejsce Faryna Michał/Laber Marcin – Zawiercie

II miejsce Widz Wojciech/Flak Dawid – As Myszków

III miejsce Żoń Mariusz/Biedroń Paweł – Żarki

IV miejsce Dorobisz Radosław/Froś Grzegorz - Myszków

V miejsce Dziurzyński Piotr/Sawiczyński Jakub – Kraków

VI miejsce Siwek Łukasz/Woliński Marek – AS Myszków

VII – VIII miejsce Butryn/Nowak,Gorgoń /Kuczera

IX-XI miejsce Pabian/Patriarcha, Gradzik/Miłoch, Maciąg/Tchórz

 

- Z całą pewnością można powiedzieć, że zawodnicy, którzy zagrali w finałach IV edycji Turnieju nie narzekali na ilość gry. Pary, które zajęły 2 i 3 miejsce w tych zawodach rozegrały po 6 pełnych meczy, z czego większość 3 setowych. Nic więc dziwnego, że ciężko było co niektórym opuścić miejsce zawodów do późnych godzin popołudniowych. Mimo tego, że wielu dobrych siatkarzy plażowych nie mogło zagrać w tej edycji zawodów to ci, którzy uczestniczyli w sobotnim turnieju zapewnili naprawdę wysoki poziom. Atrakcją był występ siatkarek Wampolu Mysłowice, które postanowiły rywalizować razem z panami. Dziewczyny, na co dzień grające w II ligowym MOSiR Mysłowice bardzo wysoko postawiły poprzeczkę swoim przeciwnikom i w każdym secie toczyły wyrównaną walkę z każdym z rywali. W zawodach z dobrej strony pokazała się para Widz Wojciech /Flak Dawid zawodnicy Asa Myszków, którzy grając po raz pierwszy ze sobą pokonali starszych i bardziej doświadczonych plażowiczów.  Mam nadzieję, że w następnej edycji turnieju, który chcemy zorganizować w pierwszą niedzielę września będzie równie mocna obsada a obok silnych par plażowych pojawi się również myszkowska młodzież stawiająca pierwsze kroki na boiskach plażowych – skomentował Stanisław Kapuśniak. (RUC)


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Co pan taki napalony, jak "szczerbaty na suchary"? Napiszemy, jak będziemy chcieli. My jesteśmy dziennikarze starej daty, piszemy spokojnie, refleksyjnie, rzeczowo. Jak chce pan szybko i bez sensu, to proszę sobie na FB poużywaćData dodania komentarza: 13.12.2025, 15:41Źródło komentarza: CZY ZA 5 LAT BĘDZIE W MYSZKOWIE KOPALNIA?- pisaliśmy w 2008 rokuAutor komentarza: ZłyTreść komentarza: OD 35 LAT WAŁ WAŁEM SZPITAL POPYCHA. GDZIE PROKURATURA?? NI MA? NI MA??? CHOCIAŻ KILKU STAROSTÓW DOSTAŁO WYROKI SKAZUJĄCE. ALE ZA INNE WAŁY.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 19:17Źródło komentarza: ODDZIAŁ POŁOŻNICZY BĘDZIE ZAMKNIĘTY DO POŁOWY 2026. TO PRAWIE PRZESĄDZONEAutor komentarza: GorolTreść komentarza: Biedne są tylko dzieci. I drzewa.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 19:13Źródło komentarza: Kolejne „drzewka dla dziecka” w naszym mieścieAutor komentarza: GorolTreść komentarza: No jak to??? 11 grudnia o 17.00 w MDK kopalniani pupile Redakcyjni zorganizowali wraz z równie pro polską KNFABULACJĄ pro-polską imprezkę kopalnianą, a Redakcja na ten temat ani mru-mru?? No co jest??? Co Redakcję tak zamurowało???Data dodania komentarza: 12.12.2025, 19:11Źródło komentarza: CZY ZA 5 LAT BĘDZIE W MYSZKOWIE KOPALNIA?- pisaliśmy w 2008 rokuAutor komentarza: ☺️Treść komentarza: Powstanie kopalnia to i na szpital będzie 👍Data dodania komentarza: 12.12.2025, 14:51Źródło komentarza: ODDZIAŁ POŁOŻNICZY BĘDZIE ZAMKNIĘTY DO POŁOWY 2026. TO PRAWIE PRZESĄDZONEAutor komentarza: AnkaTreść komentarza: Dokładnie mamy tragiczne powietrze i nikomu to nie przeszkadza !!!!😡Data dodania komentarza: 11.12.2025, 21:47Źródło komentarza: CZY ZA 5 LAT BĘDZIE W MYSZKOWIE KOPALNIA?- pisaliśmy w 2008 roku
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama