Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 11 listopada 2025 04:59
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

NAJLEPSI W ZAPOBIEGANIU POŻAROM

(Myszków) Znamy już skład ekipy, jaka reprezentować będzie powiat myszkowski w kolejnym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom 2010”. Po kwalifikacjach gminnych przyszedł czas na eliminacje powiatowe. Te odbyły się 30 marca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie.
Podziel się
Oceń

(Myszków) Znamy już skład ekipy, jaka reprezentować będzie powiat myszkowski w kolejnym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom 2010”. Po kwalifikacjach gminnych przyszedł czas na eliminacje powiatowe. Te odbyły się 30 marca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie.

 

W turnieju w kategorii szkół podstawowych najlepsza okazała się Aneta Sikora. Drugie miejsce przypadło Julii Bule a trzecie Sławomirowi Skalcowi. W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła Joanna Jędruszek przed Kingą Krakowiak i Katarzyną Jagusiak zaś w kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce przypadło Norbertowi Wiktorowi, drugie Michałowi Słocie a trzecie Mateuszowi Stypce. Zwycięzcy, prócz nagród w postaci sprzętu elektronicznego ufundowanego przez Zarząd Powiatu w Myszkowie zdobyli także prawo reprezentowania powiatu myszkowskiego w kolejnych etapach konkursu.

 

Uczestnikami konkursu, który składał się z dwóch części, byli laureaci wcześniejszych eliminacji gminnych. Jego uczestnicy najpierw pisali test, po którym wyłoniona została grupa finałowa. Ta odpowiadała następnie na pytania jury. Trzeba było wykazać się m.in. wiedzą na temat historii straży pożarnej, przepisów ochrony przeciwpożarowej, znajomością sprzętu przeciwpożarowego, a nawet umiejętnością udzielania pierwszej pomocy.

 

- Zawodnicy musieli odpowiadać na pytania o różnym stopniu trudności, w zależności od kategorii wiekowej. Pytaliśmy np. jakie ciśnienie ma podczas pracy ciecz robocza w hydraulicznych narzędziach ratowniczych, co oznacza skrót „PP2 – 12” czy co to jest eksplozymetr ? – wyjaśnia prezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP i jednocześnie jeden z jurorów Zdzisław Ucieklak.

 

Powody do dumy mieli nie tylko finaliści eliminacji powiatowych. Nagrodzeni zostali także przygotowujący ich nauczyciele. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie Dariusz Caban ufundował dla każdego z opiekunów przygotowujących dzieci i młodzież do turnieju okolicznościowe medale. Otrzymali je Andrzej Jastrzębski z Gimnazjum w Koziegłowach, Jolanta Zamora z Zespołu Szkół w Żarkach, Violetta Kostrzewska – Tatus z ZSP Nr 1 w Myszkowie, Jacek Trynda z LO w Myszkowie, Dorota Musialik z ZSP Nr 2 w Myszkowie, Jolanta Urpacz z Gimnazjum w Niegowie, Anna Makuch z SP w Niegowie, Agata Migalska ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Myszkowie, Maciej Maślankiewicz ze Szkoły Podstawowej Nr 8 w Myszkowie, Joanna Gorzkowska z Zespołu Szkół w Koziegłowach, Jolanta Kotuła z Zespołu Szkół w Lgocie Górnej oraz Tomasz Gołuchowski z Zespołu Szkół Publicznych w Sokolnikach. (rb)


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Robert SkorekTreść komentarza: Dawał 5 zł ale nie umieliśmy podzielić na dwóch, nauczy się dawać 2 złData dodania komentarza: 3.11.2025, 12:33Źródło komentarza: MYSZKÓW. PIJANY KIEROWCA CHCIAŁ DAĆ ŁAPÓWKĘ POLICJANTOM. JEGO AUTO MIAŁO FAŁSZYWE TABLICE REJESTYRACYJNEAutor komentarza: KarolTreść komentarza: Kramy pod cmentarzem powinny zniknąć. 1 listopada to ekologiczny koszmar! Byle dużo, zniczy i plastikowych kwiatów. Przecież o zmarłych można pamiętać bez tego kiczowatego bizancjum. 1 listopada na cmentarz nie chodzę.Data dodania komentarza: 2.11.2025, 11:33Źródło komentarza: NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH PRAWO NIE DZIAŁAAutor komentarza: XxxTreść komentarza: Ja się pytam zarządców w całym powiecie. Dlaczego na cmentarzu nie segregują odpadów. Do jednego kubła lądują znicze szklane i plastikowe, wypalone świece tradycyjne i te z mechanizmami elektrycznymi oraz zużytymi bateriami, a także zwiędłe kwiaty w donicach z ziemią !!!?Data dodania komentarza: 2.11.2025, 11:27Źródło komentarza: NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH PRAWO NIE DZIAŁAAutor komentarza: AnielaTreść komentarza: Zamiast przepychać się 1 listopada wolimy spotkać się z rodziną przy kawie i powspominać o zmarłych a na cmentarz chodzimy przed pierwszy listopada. Warto tego dnia wybrać się na spacer do lasu niż wdychać smog z zniczy na cmentarzu.Data dodania komentarza: 2.11.2025, 11:17Źródło komentarza: NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH PRAWO NIE DZIAŁAAutor komentarza: KmicicTreść komentarza: Śmiercionośne, zbrodnicze i skorumpowane państwo polskie w tej bulwersującej sprawie, w osobie tej policjantki, pokazało swoje kolejne niszczycielskie oblicze!Data dodania komentarza: 27.10.2025, 15:31Źródło komentarza: POLICJANTKA OSKARŻONA O POBICIE UCZNIA. SPRAWA JUŻ W SĄDZIEAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Brawo nareszcie 👏👏👏👏 wstyd, że dopiero teraz !Data dodania komentarza: 21.10.2025, 14:12Źródło komentarza: Historyczny moment: Sejm przegłosował zakaz hodowli na futro! Kaczyński i Tusk za zakazem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama