Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
środa, 17 września 2025 03:51
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Walczyli w śniegu

Polonia Poraj – Warta Zawiercie – 3:2 (2:1)   Mimo trudnych warunków pogodowych Polonia Poraj i Warta Zawiercie rozegrały ciekawe spotkanie. Młodzież z Zawiercia okazała się równym rywalem dla ekipy z ligi okręgowej.
Podziel się
Oceń

Polonia Poraj – Warta Zawiercie – 3:2 (2:1)

 

Mimo trudnych warunków pogodowych Polonia Poraj i Warta Zawiercie rozegrały ciekawe spotkanie. Młodzież z Zawiercia okazała się równym rywalem dla ekipy z ligi okręgowej.

 

W minioną sobotę (6 marca) Polonia Poraj gościła reprezentantów Warty Zawiercie. Do starcia doszło na zaśnieżonym boisku w Choroniu. Pogoda nie sprzyjała rozegraniu zawodów. Ekipą gości kierował Dariusz Kurek. W obu drużynach brakowało zawodników. Warta wystąpiła w składzie dalekim od tego, który będzie walczył o punkty w meczach ligowych. Mecz lepiej rozpoczęli wyżej notowani. Pierwszego gola strzelił Adrian Sochański, a na 2:0 podwyższył Mateusz Hofman. Goście jeszcze przed przerwą zdobyli gola kontaktowego, wykorzystując błąd defensorów Polonii, a zaraz po zmianie stron doprowadzili do remisu. Dla reprezentacji Zawiercia punktowali w tym meczu Gryc i Zieliński. Wynik meczu ustalił Daniel Ruciński, który strzelił jeszcze jedną bramkę. Arbiter puścił, akcje, lecz trafienia nie zaliczył, ponieważ dopatrzył się wcześniej spalonego u asystującego Krzysztofa Wnuka.

 

- Warunki do gry były bardzo trudne. Zawodnicy mieli problemy z utrzymaniem się na nogach. Mimo tego zaliczyliśmy fragmenty dobrej gry. Warta była wymagającym przeciwnikiem. Cieszy mnie dyspozycja Daniela Rucińskiego, który wraca do formy po poważnej kontuzji. Okres przygotowawczy nam się przedłużył, ponieważ pierwszą kolejkę przesunięto o tydzień. W najbliższy weekend zagramy sparing z MKS-em Myszków, a w sobotę 27 marca z Wartą Mstów – poinformował trener Polonii Poraj Andrzej Pawłowski.

 

- Nie było łatwo, padał śnieg, chłopcy grali na twardym, zmarzniętym boisku. W naszym składzie zagrała sama młodzież, ponieważ starsi brali w tym dniu udział w turnieju nauczycielskim. Wynik był tutaj sprawą drugorzędną. Jestem zadowolony z postawy chłopaków, którzy walczą o miejsce w drużynie – skomentował prowadzący w tym dniu drużynę z Zawiercia Dariusz Kurek.

 

Polonia Poraj: Woźniak – Czechowski, Żak (55 min Cupiał), Pala (80 min Sochański), Jakubiec, Kulej (60 min Pawlik), Wnuk, Hofman, Cichoń, Sochański (75 min Kamela), Ruciński

 

Warta Zawiercie: Jastrząb - Furmański, Mukamiełow, Prędki, Kucharski, Ł. Kozłowski, M. Kozłowski, M. Surowiec, Gryc, Zieliński, Cholewka, Turlej. Na boisku pojawili się również Wajczyk i Grajdek. (RUC)


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Trzymam kciukiTreść komentarza: Ja trzymam kciuki żeby powstała. Wreszcie to miasto emerytów zacznie przyciągać młodych nie mówiąc już o podatkach jakie wpłyną do miastaData dodania komentarza: 16.09.2025, 13:49Źródło komentarza: Wolfram i molibden pod Myszkowem. Na samo badanie złoża firma wyda kilkadziesiąt milionówAutor komentarza: WyborcaTreść komentarza: Jeszcze chłopa „trzyma”😂 Panie będą następne wyboryData dodania komentarza: 16.09.2025, 13:47Źródło komentarza: BARTNIK NIE MOŻE SIĘ POGODZIĆ ŻE PRZEGRAŁ Z ŻAKIEM. SĄD ODRZUCIŁ JEGO PROTEST. BARTNIK DALEJ POWTARZA „OSKARŻENIA”Autor komentarza: GosiaTreść komentarza: 😂😂😂Data dodania komentarza: 16.09.2025, 13:45Źródło komentarza: W Myszkowie ciągle "stan epidemii". Na szczęście tylko w głowie starosty myszkowskiego...Autor komentarza: ChłopTreść komentarza: DNO .Data dodania komentarza: 11.09.2025, 17:18Źródło komentarza: Mniszków jak Myszków. Ruskie walą coraz bliżej!Autor komentarza: KonsumentTreść komentarza: Za stosowanie zakazanego GLIFOSATU w uprawie gryki a w szczególności za opryski w ciągu dnia powinna być kara 50 tys zł min. „Często mówi się, że najważniejszym zagrożeniem są pestycydy i chemizacja rolnictwa. „Na pewno rolnictwo jest główną przyczyną, gdyż stosuje całą gamę środków chemicznych, które w mniejszym lub większym stopniu, ale są zabójcze dla owadów” – wskazuje prof. Skubała.”Data dodania komentarza: 11.09.2025, 17:14Źródło komentarza: Ale jaja! Jarosław Kumor najlepszym rolnikiem! J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Artykuł powstał na podstawie serwisu prasowego, dlatego nie przypisujemy sobie autorstwa. Firmuje go redakcja. Rozumiemy, że skoro my "czerwoni" to pan brunatny?Data dodania komentarza: 6.09.2025, 11:35Źródło komentarza: Polska wyżej niż średnia światowa w ociepleniu klimatu
Reklama
Reklama
Reklama