O sprawie i bieżących ustaleniach piszemy w jutrzejszym wydaniu Gazety Myszkowskiej i Kuriera Zawierciańskiego nr 28/2026 z 10 lipca 2026. Wydanie dostepne też od dzisiaj na eprasa.pl


Ale na pierwszej stronie jutrzejszego wydania inny temat. Jest ustalony podejrzany w sprawie która wydawała się, że nie znajdzie finału w sądzie. 17 października 2024 roku w Przybyszowie koło Kroczyc kobieta z Zagłębia Dąbrowskiego która urządzała w wynajętym domku turystycznym 18 urodziny córki, nagle została na wylot przeszyta pociskiem, prawdopowobnie wystrzelonym z myśliwskiego sztucera. Wiele było plotek i podejrzeń, łącznie z wersją, że strzelcem mógł byc miejscowy ksiądź. Nic się nie potwierdzało, a śledztwo było przez nas krytykowane za niechęć do sprawdzania wersji z księdzem.
Ale jest przełom! Sprawca ustalony, jest nawet wyrok nakazowy. Choć łagodny. Czekamy na dezycję, czy będzie sprzeciw prokuratury i poszkodowanej kobiety lub oskarżonego.
W sprawie udpadów których góra rośnie w Poraju, przy Słonecznej 17A więcej informacji wkrótce. A na razie filmik z 8 lipca, gdy udało nam się nagrać jak to wygląda:

Napisz komentarz
Komentarze