Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 13 czerwca 2026 00:46
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Domowy budyń dla dzieci

Jednym z pomysłów są desery na bazie mleka, wśród których niepodważalną pozycję ulubieńca dzieci od lat zajmuje… budyń na mleku! Nie dość, że jest bardzo smaczny posiłek, to przy tym także zdrowy. Mleko to bardzo ważny składnik codziennej diety malucha, znajdujący się u podstawy piramidy zdrowego żywienia. Ma wysoką wartość odżywczą – jest źródłem cennych składników takich jak białko, tłuszcz oraz witaminy i minerały Nasz organizm magazynuje znaczną większość tego pierwiastka do około 20. roku życia, a nabiał to naturalny sposób na jego uzupełnienie.
Podziel się
Oceń

Niezwykle prostym i uwielbianym przez dzieci smakołykiem będzie np. domowy budyń. Ugotowanie pysznego deseru z pewnością będzie doskonałą zabawą dla najmłodszych, których możemy zaangażować np. do podawania, odmierzania, mieszania i dodawania poszczególnych składników. Gwarantujemy, że tak przygotowany budyń zniknie w mgnieniu oka, a nasze pociechy poproszą nas o niejedną dokładkę. Jesteście gotowi? Przepis prezentujemy poniżej – całość nie powinna zająć więcej niż 15 minut.

Domowy budyń śmietankowy
Składniki na 4 porcje:
· 1 szklanka mleka Łaciate Junior 3,8% lub mleka Łaciate 3,2%
· 1 szklanka śmietanki Łaciatej 36% lub 30%
· 3 żółtka
· 2 łyżki cukru (najlepiej brązowego)
· 2 łyżki mąki ziemniaczanej
Przygotowanie: Mleko przelewamy do rondelka i delikatnie zagotowujemy. Następnie do miski przelewamy śmietankę Łaciatą, dodajemy do niej żółtka, cukier i mąkę ziemniaczaną. Całość mieszamy. Zawartość miski przelewamy do zagotowanego mleka, wciąż energicznie mieszając. Podgrzewamy do momentu aż masa odpowiednio zgęstnieje. Gotowy budyń przelewamy do miseczek. Możemy podawać go na ciepło lub gdy wystygnie. Ciekawą opcją jest polanie budyniu sokiem owocowym, na przykład malinowym lub dodanie zdrowych orzechów. Smacznego!
Więcej pysznych i oryginalnych przepisów, które pokochają dzieci znajdziecie na stronie www.najlepszewkuchni.pl.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: zgred Treść komentarza: Najwyraźniej cierpicie na efekt poszczepienny, który rzucił wam się wam na oczy. Po szpricy oby tylko się tylko na tym skończyło. Bo te OSTATNIO masowe turboraki ... PRZERAŻAJĄ. Data dodania komentarza: 31.05.2026, 16:26 Źródło komentarza: Kopciuchy trują nie tylko zimą
Reklama
Reklama
Reklama