Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 9 maja 2024 16:10
Przeczytaj!

Znakomite zwycięstwo i niespodziewana porażka

Nasi siatkarze zaliczyli znakomite zwycięstwo na własnym parkiecie w starciu z wyżej notowanym rywalem z Zabrza. Niestety dzień później doznali niespodziewanej porażki i nie będą liczyli się już w walce o najwyższe cele.
Podziel się
Oceń

MTS AS Myszków – UKS Zabrze –Makoszowy 3:1 / 25:16, 25:18, 16:25, 25:20/

Sobotni mecz (04.04), którego myszkowianie byli gospodarzem dostarczył licznie zgromadzonej widowni wiele emocji. Drużyna Walki Zabrze-Makoszowy po ostatnich bardzo udanych występach przyjechała nastawiona na zdobycie kompletu punktów. Ekipa przyjezdnych wyprzedzała przed tym starciem myszkowian pięcioma punktami i wydawała się być pewna swego. Nasi czwartoligowcy szybko ściągnęli rywali na ziemie. Dobra gra MTS-u  w pierwszym secie uwidoczniła się w wyniku 25:16 co skutecznie ostudziło bojową atmosferę w Zabrzańskim zespole. Drugi set przebiegał od początku pod dyktando miejscowych. Podopieczni Stanisława Kapuśniaka raz po raz  popisywali się efektownymi atakami ze wszystkich stref boiska oraz dobrymi obronami na siatce jak i w polu. Drugi wygrany set  25:18 wymógł na drużynie z Zabrza  konieczność zmiany taktyki. Po zmianie stron goście zagrywali ryzykownie, a naszych dopadł kryzys. Po przegranej trzeciej partii gracze MTS-u  pokazali że niedyspozycja była chwilowa i był to tylko wypadek przy pracy Ostatnią partię wygraliśmy 25:20. Cały Myszkowski team MTS-u zagrał bardzo dobre zawody. Na wyróżnienie zasłużył najczęściej punktujący Kamil Dyja.

W meczu  wystąpili: Gocek Dariusz, Gradzik Krzysztof, Wielgos Bartłomiej, Churas Paweł, Flak Dawid , Dyja Kamil, Kotowicz Marcin /Libero/ - oraz Woliński Marek, Siwek Łukasz, Widz Wojciech, Musiał Konrad, Butryn Krzysztof.

Po sobotnim zwycięstwie nastroje w myszkowskim zespole były znakomite. Gracze MTS-u mogli po cichu myśleć o włączeniu się do walki o awans. Niestety zaprzepaścili tę szansę w niedziele (05.04) w Koniecpolu. Po wygranej w pierwszym secie nasi siatkarze zaniżyli loty.

- Nasza młodzież po wygraniu pierwszego seta straciła wszystkie swoje atuty, którymi imponowała w meczu sobotnim i w początkowej fazie spotkania niedzielnego. Bez walki oddaliśmy na stojąco trzy kolejne sety spotkania w Koniecpolu. Po spotkaniu było wiele złości, ale pretensje zawodnicy mieli tylko do siebie, bowiem swoją postawą na boisku pomogli zawodnikom z Koniecpola odbudować morale i uwierzyć, że jak się chce to można grać lepiej aniżeli się potrafi – skomentował szkoleniowiec MTS-u.

Myszkowianie za wcześnie uwierzyli w końcowy sukces, a po okresie słabszej gry nie byli w stanie wrócić do swojego rytmu gry. Chłopcy zaprzepaścili całkiem realną szansę awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Można to tłumaczyć jak najbardziej zmęczeniem fizycznym, po ciężkich meczach, ale nie zmienia to smutnej dla graczy MTS-u rzeczywistości.

0:36

W następnym meczu 18 kwietnia MTS podejmować będzie KPKS Halemba a dzień później na wyjeździe rozegra mecz z liderem z Pyskowic.