Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 28 czerwca 2025 08:48
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Wystartowały nabory do Erasmusa+ na 2025 rok

  • 29.11.2024 14:43
  • Autor: EuroPAP News
Wystartowały nabory do Erasmusa+ na 2025 rok

Od czasu uruchomienia programu Erasmus+ w 1987 r. wzięło w nim udział ponad 16 mln osób; fot. © European Union 2018 - Source : EP

 

Wystartowały nabory wniosków do programu Erasmus+ na 2025 rok. W zatwierdzonym przez Parlament Europejski budżecie na przyszłoroczne dofinansowania z programu przewidziano około 5 mld euro, czyli o 6,5 proc. więcej niż w roku bieżącym.

 

Jak poinformowano w opublikowanym przez Komisję Europejską zaproszeniu do składania wniosków w ramach programu Erasmus+ 2025, w przyszłym roku obowiązują dwie tury zakończenia naborów: pierwsza od lutego do czerwca oraz druga w październiku.

Erasmus tradycyjnie jest kojarzony z wyjazdami młodzieży na studia za granicą, ale program wspiera też szeroki wachlarz projektów koncentrujących się na promowaniu włączenia społecznego, transformacji ekologicznej i cyfrowej oraz uczestnictwa młodych ludzi w życiu demokratycznym. O finansowanie za pośrednictwem agencji narodowych Erasmus+ albo Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury może ubiegać się każdy podmiot publiczny lub prywatny działający w dziedzinie kształcenia, szkolenia, młodzieży lub sportu.

Najbliższe terminy naborów w ramach Erasmusa+ na 2025 rok


•    6 lutego 2025 r., godz. 17:00

Akcja kluczowa 2., Budowanie potencjału w sektorze Szkolnictwo wyższe

•    12 lutego 2025 r., godz. 12:00

Akcja kluczowa 1., Mobilność kadry w sektorze Sport
Akcja kluczowa 1., Mobilność osób w sektorze Młodzież
Akcja kluczowa 1., Działanie na rzecz włączenia DiscoverEU

•    12 lutego 2025 r., godz. 17:00

Akcje i sieci „Jean Monnet”

•    13 lutego 2025 r., godz. 17:00

Akcja kluczowa 2., Akcja Erasmus Mundus

•    19 lutego 2025 r., godz. 12:00

Akcja kluczowa 1., Mobilność osób w sektorze Szkolnictwo wyższe
Akcja kluczowa 1., Mobilność osób w sektorach Edukacja szkolna, Kształcenie i szkolenia zawodowe oraz Edukacja dorosłych
Akcja kluczowa 1., Mobilność międzynarodowa obejmująca państwa trzecie niestowarzyszone z programem

•    27 lutego 2025 r., godz. 17:00

Akcja kluczowa 2., Budowanie potencjału w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe

•    5 marca 2025 r., godz. 12:00

Akcja kluczowa 2., Partnerstwa współpracy w sektorach Edukacja szkolna, Szkolnictwo wyższe, Kształcenie i szkolenia zawodowe, Edukacja dorosłych oraz Młodzież, z wyjątkiem partnerstw, o które wnioskują europejskie organizacje pozarządowe
Akcja kluczowa 2., Partnerstwa na małą skalę w sektorach Edukacja szkolna, Kształcenie i szkolenia zawodowe, Edukacja dorosłych oraz Młodzież

•    5 marca 2025 r., godz. 17:00

Akcja kluczowa 2., Partnerstwa współpracy w sektorach Edukacja szkolna, Szkolnictwo wyższe, Kształcenie i szkolenia zawodowe, Edukacja dorosłych oraz Młodzież, o które wnioskują europejskie organizacje pozarządowe
Akcja kluczowa 2., Partnerstwa współpracy w sektorze Sport
Akcja kluczowa 2., Partnerstwa na małą skalę w sektorze Sport
Akcja kluczowa 2., Budowanie potencjału w sektorze Sport
Akcja kluczowa 2., Niekomercyjne europejskie imprezy sportowe

•    6 marca 2025 r., godz. 17:00

Akcja kluczowa 2., Sojusze na rzecz innowacji
Akcja kluczowa 2., Budowanie potencjału w sektorze Młodzież
Akcja kluczowa 3., Europejska młodzież razem

•    26 marca 2025 r., godz. 17:00

Akcja kluczowa 2., Akademie nauczycielskie Erasmus+

•    29 kwietnia 2025 r., godz. 17:00

Akcja kluczowa 1., Wirtualne wymiany Erasmusa+

•    11 czerwca 2025 r., godz. 17:00

Akcja kluczowa 2., Centra doskonałości zawodowej
Przewodnik po programie Erasmus+ 2025
 

Komisja Europejska opublikowała także najnowszy „Przewodnik po programie Erasmus+ na rok 2025”, który w wersji polskiej dostępny jest TUTAJ. W przewodniku można znaleźć szczegółowe informacje dla wnioskodawców na temat poszczególnych elementów programu - w tym jak złożyć wniosek i jakie są kryteria naboru. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie internetowej Narodowej Agencji Programu Erasmus+ w Polsce (LINK).

Od czasu uruchomienia programu Erasmus+ w 1987 r. wzięło w nim udział ponad 16 mln osób.

Link Kanoniczny: https://europapnews.pap.pl/wystartowaly-nabory-do-erasmusa-na-2025-rok

Źródło informacji: EuroPAP News

Materiał partnera


Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZgredTreść komentarza: A tu macie drugą odsłonę tego skandalu: https://www.youtube.com/watch?v=5gFawT0aqFY Najwyraźniej marszałek doprowadzi do sankcji wobec policjantów. NO CO NIECH SIĘ CHŁOPAKI UCZĄ.Data dodania komentarza: 27.06.2025, 17:13Źródło komentarza: MYSZKOWSKI POLICJANT W CZASIE WOLNYM OD SŁUŻBY ZATRZYMAŁ PIJANEGO KIEROWCĘAutor komentarza: ZgredTreść komentarza: NOWA SANACJA NAM NA DROGACH ROŚNIE. --- O mało nie zdechłem ze śmiechu! --- Marszałek Bandyta Drogowy:---- https://www.youtube.com/watch?v=X-k21Qf-UwU O dziwo gościa policja do dziś nie zatrzymała. I pewnie tak już zostanie. DOBREGO UBAWU ŻYCZĘ CAŁEJ REDAKCJI oraz MYSZKOWSKIM POLICJANTOM.Data dodania komentarza: 27.06.2025, 08:53Źródło komentarza: MYSZKOWSKI POLICJANT W CZASIE WOLNYM OD SŁUŻBY ZATRZYMAŁ PIJANEGO KIEROWCĘAutor komentarza: StaryTreść komentarza: Największym problemem uczniów są NIEODPOWIEDZIALNE REFORMY MEN. REFORMY CAŁKOWICIE BEZ POJĘCIA OD 40 LATData dodania komentarza: 24.06.2025, 19:37Źródło komentarza: Z jakimi problemami mierzą się uczniowie szkół podstawowych? – Raport Akademii PrzyszłościAutor komentarza: TynfTreść komentarza: BUCHA! CHA! CHA!!! PRZYGADAŁ KOCIOŁ GARNKOWI!! BUCHA!!!!! CHA!!!!! CHA!!!!!!! Ręce człowiekowi opadają.. Ależ Panie Profesorze , wystarcza mi sam życiorys. po co ten prześmieszny tekst...???? Chyba się nie mylę Panie Profesorze..... Co.???Data dodania komentarza: 15.06.2025, 10:37Źródło komentarza: ManipulacjaAutor komentarza: Gina:)Treść komentarza: byłam na ferracie Hura Jura - świetne miejsca , przepiekna okolica bardzo dobrze zorganizowane miejsce z daleka od zgiełku miasta i tłumów ludzi, niesmaowita perełka.polecam równiez z dziecmi.Data dodania komentarza: 11.06.2025, 09:48Źródło komentarza: "Hurra Jura" to pierwsza na Jurze, oraz trzecia w Polsce Via FerrataAutor komentarza: Aga pokolenie ZTreść komentarza: Koleś ma konfederackie poglądy brak szacunku dla kobiet . Bufon, milionami na koncie ma być autorytetem! Dzisiaj jest ten jutro będzie inny influencerData dodania komentarza: 8.06.2025, 17:56Źródło komentarza: DZIWNE WYNIKI WYBORÓW KRAKOWIE I OLEŚNIE. KOMISJE W KTÓRYCH TRZASKOWSKI „DOSTAŁ” MNIEJ GŁOSÓW W II TURZE NIŻ W PIERWSZEJ. A jak było u nas?
Reklama
Reklama
Reklama