Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 27 grudnia 2025 13:01
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

MYSZKÓW. ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2024. UROCZYSTOŚCI - MSZA, PRZEMARSZ PRZED POMNIK POLEGŁYM ZA ZIEMIĘ MYSZKOWSKĄ. ZDJĘCIA

Uroczystości Święta Niepodległości w Myszkowie rozpoczęły się mszą świętą za Ojczyznę w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika, której przewodniczył ks. proboszcz Jerzy Wachowski.
MYSZKÓW. ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2024. UROCZYSTOŚCI - MSZA, PRZEMARSZ PRZED POMNIK POLEGŁYM  ZA ZIEMIĘ MYSZKOWSKĄ. ZDJĘCIA

Autor: zdjęcia janusz strzelczyk

Podziel się
Oceń

Po nabożeństwie poczty sztandarowe, mieszkańcy, przeszli na skwer przed pomnikiem Poległym za Ziemię Myszkowską. W samo południe zebrani ośpiewali hymn państwowy Przed pomnikiem złożono kwiaty, m.in. wicewojewoda śląski Adam Zaczkowski, burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, starosta myszkowski Piotr Kołodziejczyk, komendanci powiatowi  policji  i  straży pożarnej.  Wygłoszono okolicznościowe przemówienia. Wystąpił zespół Eskadra. 

Narodowe Święto Niepodległości – święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918), zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937, zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945r , przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989. Jest dniem wolnym od pracy.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

OSTANIEC POLSKI 17.11.2024 14:06
SKANDAL!!! SKANDAL POLINIACKI!!! PRAWDZIWY POMNIK POLEGŁYM ZA ZIEMIE MYSZKOWSKĄ ZNAJDUJE SIĘ NA MIJACZOWIE, GDZIE HITLEROWCY Z WERMACHTU , ORAZ LOKALNI VOLKSDEUTSCHE ZAMORDOWALI KILKUDZIESIĘCIORO MYSZKOWIAN PO NIEODPOWIEDZIALNYM WYCZYNIE PONUREGO. Pomnik niszczeje i jest od kilkunastu lat olany przez wszystkich Starostów, Burmistrzów i ich Rady Powiatu oraz Rady Miast Koziegłów i Myszkowa. Od lat nikt tam nawet nie sprząta, i nie składa ani jednej wiązanki. Nawet z tzw. urzędu nie stać na to Rad Miasta oraz Powiatu. Tak też i było w tym roku. A Krzyż który tam dostawiono w 1990 roku zardzewiał i pewnie się patriotycznym Proboszczom Myszkowskim za chwilę powali. Gratuluje wiec wszystkim patriotom Myszkowiwskim tego dzieła. MACIE MIERNOTY CZYM SIĘ POCHWALIĆ. PS. Ciekawy jestem czy i to Pan Nadredaktor GM OCENZURUJE

JKyk 17.11.2024 21:44
Najwyraźniej zapomnieli o Polskich Ofiarach za ich wolnosć. Gratuluje też oficerom politycznym tych fajnych wojaków. Mam nadzieję, że wreszcie zabiorą miotły, grabie, kupią za 10zł worek cementu i posprzątają w te pędy miejsce które piło Polską Krew za Waszą i Naszą Wolność. A swoją drogą może Panie Redaktorze czas najwyższy coś o tym napisać...? Nie żartuję. Bo jeszcze rok, może dwa i ktoś niechcący zlikwiduje to ostatnie (bo wszystkie inne już zlikwidowano) miejsce Narodowej Martyrologi. Bo NARÓD KTÓRY ZAPOMNI SWOJĄ HISTORIĘ, PRZEZ WSZYSTKIE NIESZCZĘŚCIA MUSI PRZEJŚĆ JESZCZE RAZ. Aż się nauczy co jest ważne.

Grzegorz Brauling 17.11.2024 00:25
Za to na zięciach widać, że Niemcy i Żymianie masowo składali nawet kwiaty Fajne fotki.

NIEKOSZERNY ZENEK 13.11.2024 09:27
DLACZEGO NIE BYŁO NASZYCH UKRAIŃSKICH SOJUSZNIKÓW??? DLACZEGO NIE MA ANI JEDNEGO SOJUSZNIKA Z GRUZJI? DLACZEGO NIE MA ANI JEDNEJ OLIWKI??? ANI JEDNEGO??? A ULICE MYSZKOWIWA SĄ ICH PEŁNIUTKIE...... AJAJ JAJ !!!! NIEŁADNIE ..... AJA JAJ JAJ

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Futra wyszły z modyTreść komentarza: Futra przechodzą do historii 👍 od roku 2026r. New York Fashion Week dołącza do rewolucji m.in w Londynie, Mediolanie na wybiegach obowiązywać będzie zakaz prezentowania prawdziwych futer 👏👏👏 wydawca Vogue, Vanity Fair również nie będą pokazywać prawdziwych futer. Futrom powiedziały nie takie firmy jak: Gucci, CHANEL, Prada, Versace, Michael Kors. Futra są dla zwierząt nie dla ludzi!Data dodania komentarza: 26.12.2025, 15:50Źródło komentarza: Historyczny moment: Sejm przegłosował zakaz hodowli na futro!Autor komentarza: Nie dla futer!Treść komentarza: Bzdury pan piszesz i nie masz pan wiedzy o tym okrutnej działalności.Data dodania komentarza: 26.12.2025, 15:30Źródło komentarza: Historyczny moment: Sejm przegłosował zakaz hodowli na futro!Autor komentarza: Polak RodzimyTreść komentarza: Urolog z Rzeszowa "okaleczał ludzi"? "To będzie jedna z większych afer medycznych" : https://www.tokfm.pl/polska/podkarpackie/tokfm-7-189660-31639722-onet-urolog-z-rzeszowa-okaleczal-ludzi-to-bedzie-jedna .i jeszcze to: https://www.rynekzdrowia.pl/Aparatura-i-wyposazenie/To-bedzie-jedna-z-wiekszych-afer-medycznych-w-Polsce-Mocne-slowa-w-sadzie-ws-operacji-robotycznych,267674,5.html I na koniec inny cukiereczek - Afera wokół operacji robotem w MSWiA- : https://wiadomosci.onet.pl/kraj/afera-wokol-operacji-robotem-w-mswia-prof-durlik-odpowiada-nikt-niczego-nie-ukradl/zb3e93h. DOBREGO SAMOPOCZUCIA REDAKCJI ŻYCZE.Data dodania komentarza: 26.12.2025, 02:16Źródło komentarza: Liczba operacji z udziałem robotów chirurgicznych w Polsce dynamicznie rośnie. Potrzeby są znacznie większeAutor komentarza: FranekTreść komentarza: Dla niektórych pacjentów ze szpitala będzie to ostatnia Wigilia bo muzyka nie zastąpi ruiny polskiego lecznictwa.Data dodania komentarza: 24.12.2025, 07:00Źródło komentarza: Prawdziwy koncert i NAPRAWDĘ w WIGILIĘ! DLA PACJENTÓW SZPITALAAutor komentarza: Polak RodzimyTreść komentarza: OBŁOWILI SIĘ NA ZARAZIE, TO TERA CZAS CHWYCIĆ ZA ŁOPATY, ALBO ZABRAĆ SIĘ DO ROBOTY W BIEDRONCE.Data dodania komentarza: 22.12.2025, 13:26Źródło komentarza: PIELĘGNIARKI I POŁOŻNE SMUTNO NA ŚWIĘTA: ZOSTAŁYŚMY ZWOLNIONE, POZBAWIONE SZACUNKUAutor komentarza: Polak RodzimyTreść komentarza: SKANDAL I ANTYPOLSKIE DZIAŁANIE. SKANDALData dodania komentarza: 22.12.2025, 13:23Źródło komentarza: Historyczny moment: Sejm przegłosował zakaz hodowli na futro!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama