JAK JEST DESZCZ.. TO SIĘ LEJE

  • 31.08.2021, 11:14 (aktualizacja 31.08.2021, 11:29)
  • Jarosław Mazanek
dscf5875.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

(Myszków) Zaskakuje i oburza beztroska władz powiatowych, które od czasu zerwania 14 lipca przez wiaterek dachu na ZS 1 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego nie zrobiły nic, żeby zabezpieczyć budynek przed zniszczeniem. Może liczono, że nie tylko lato ale i jesień będzie już sucha. Może z głupoty? Ignorancji? Może stanąć do zdjęcia na dożynkach powiatowych było ważniejsze od troski o szkołę, mienie powiatu przecież? W każdym razie leje, a jak leje to cieknie. Bo dachu nie zabezpieczono od czasu zdarzenia. Dzień przez szkolnym dzwonkiem odwiedziliśmy ZS 1 w Myszkowie. Cały pion wyłączony z użytkowania, po ścianach i z sufitów leje się woda. A praca sprzątaczek, wszak o szkołę chodzi, więc edukacyjne nazwiemy ją syzyfową.

Aż pchają się na usta inne określania i cytaty: „jak jest zima, to jest zimno” gdy pewna minister tłumaczyła dlaczego pociągi są niedogrzane. „Czy ja palę? Ja cały czas palę!- mówił palacz w filmie Stanisława Barei. Można by tak jeszcze długo, tylko w Myszkowie wcale nie jest zabawnie. Od 14 lipca było wiadomo, że najbliższy deszcz zaleje szkołę. Popadało w drugiej połowie sierpnia, ale końcówka miesiąca to już codzienne ulewy. W ZS 1 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego cały pion szkoły jest wyłączony z użytkowania. I co? I nic! Poza pracą sprzątaczek, i bogatą kolekcją wiaderek plastikowych nie 31 sierpnia 2021 nie widać żadnych prac.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W piątkowej Gazecie Myszkowskiej piszemy o tym, że radni powiatowi zdecydowali, że sprawą podejrzeń, że dach na ZS 1 w 2013 roku był wyremontowany wadliwie, a nawet mogło dojść do fałszowania dokumentacji, zajmie się Komisja Rewizyjna Rady Powiatu w Myszkowie której przewodniczącym jest Dariusz Lasecki. Decyzja radnych o efekt naszego artykułu „Dach na ZS1 musiał spaść” GM nr 34. Do takiego wniosku doszliśmy, gdy udało nam się obejrzeć dach. Sporym szokiem było to, że choć byliśmy na dachu w połowie sierpnia, to wg nie podjęto żadnych prac zabezpieczających. Wieloletni dyrektor ZS 1 Eugeniusz Bugaj odbiera zaległy urlop, po tym jak władza mu podziękowała i już dyrektorem nie jest. Nowa dyrektor gdy dwukrotnie pytamy czy jest w szkole, to jej nie ma. Ale jest przecież właściciel szkoły, Starostwo Powiatowe w Myszkowie, jest tam jakiś starosta, jakiś wice i członkowie zarządu z PiS-u wszyscy lub od przystawek. Widocznie wszyscy rządzący powiatem wyznają zasadę, że skoro pada, to musi przeciekać. Ale my uważamy, że to zaniedbanie, które doprowadziło do dalszych zniszczeń, urzędnicze przestępstwo zaniechania. Podobnie jak sprawa, gdy brak działania władz Myszkowa, może burmistrza, a jeżeli nie jego, to podległym mu urzędników, doprowadziły do zniszczenia mostu na Leśniówce. Sprawę badała prokuratura w Myszkowie, śledztwo przeniesiono do Zawiercia. O podejrzeniu takiego samego przestępstwa możemy mówić w przypadku dachu na ZS 1. Najpierw przy budowie mogło dojść do przymykania oka na prowadzenie robót niezgodnie z dokumentacją, teraz brak działania urzędników starostwa i osób odpowiedzialnych w szkole doprowadziły do dalszych zniszczeń. My widzieliśmy zalane pracownie na każdym z trzech pięter. Woda leje się o ścianie i z sufitów. Zalana jest pracownia komputerowa na parterze, z której nawet nie wyniesiono sprzętu komputerowego.

Jutro 1 września, rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22. Wg. alertu RCB z 31.08 trzeba uważać na wezbrane rzeki i podtopienia. O gwałtownym wzroście poziomu głupoty rządzących powiatem myszkowskim w komunikacie cisza.

Jarosław Mazanek

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jarosław Mazanek

Zdjęcia (9)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe