NOWY BLOK A DZIELNICA BEZ KANALIZACJI

  • 20.09.2022, 18:00
  • JotM
NOWY BLOK A DZIELNICA BEZ KANALIZACJI

Podziel się:

Oceń:

Mieszkańcy dzielnicy Podlas w Myszkowie, ulic pomiędzy Jana Pawła II i Prusa spytali nas, jak to możliwe, że w całej dzielnicy nie ma kanalizacji ściekowej, a przy JP2 buduje się blok. O odpowiedź poprosiliśmy Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Myszkowie.

-Ja mieszkam przy ul. Orzeszkowej, ale ten sam problem dotyczy całej dzielnicy -mówi Czytelniczka.

-Nie mamy kanalizacji, tu obok Zakładu Energetycznego buduje się blok. Ciekawi mnie i innych mieszkańców, jak będzie podłączony? Szambo jak u nas? To skandal, że cała dzielnica 40 lat czeka na kanalizację. 

Prezes ZWIK Myszków Ryszard Woszczyk odpowiada:

-Dla realizowanego przy ul. JP II i  Konopnickiej budynku wielorodzinnego wydane zostały w sierpniu 2018 roku warunki określające sposób odprowadzenia ścieków do kanału sanitarnego w ul. Jana Pawła II (szczegółowy sposób winien zostać przedstawiony w projekcie technicznym, który uzgadniany jest w dziele technicznym).  Istniejący kanał sanitarny pozwala odbierać ścieki od mieszkańców posesji położonych wzdłuż ul. JP II, od budynku Zakładu Energetycznego do ul. Kościuszki. (JotM)

JotM

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe