NAGRODZENI ZA PROMOCJĘ CZYTELNICTWA

  • 03.09.2022, 13:56
  • es
NAGRODZENI ZA PROMOCJĘ CZYTELNICTWA

Podziel się:

Oceń:

(Poraj) W czerwcu rozstrzygnięto konkurs dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Poraj. Zadaniem uczestników było zrobienie plakatu, który promuje czytelnictwo i bibliotekę. Na konkurs przysłano ponad 60 prac.

Konkurs na plakat promujący bibliotekę i czytelnictwo został zorganizowany przez Gminną Bibliotek Publiczną w Poraju w ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, którego hasłem w tym roku było „Biblioteka, świat w jednym miejscu”. W plastycznych zmaganiach brali udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych z terenu gminy Poraj. Celem konkursu było między innymi rozbudzenie zainteresowania biblioteką, książkami i czytelnictwem, rozwijanie kreatywności i umiejętności plastycznych oraz pobudzenie wyobraźni dzieci i młodzieży. Konkurs objęła honorowym patronatem wójt Katarzyna Kaźmierczak.
Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem. Wpłynęło 65 prac, a nagrodzono 19 z nich. Rozdanie nagród odbyło się we wtorek, 14 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Poraju. Prace oceniała komisja konkursowa w składzie: Barbara Pińczyńska - artysta plastyk, malarz oraz Zofia Chwastek - instruktor ds. plastycznych, malarz.
Zwycięzcy wyłonieni zostali w trzech kategoriach wiekowych. Poniżej lista autorów nagrodzonych prac:
KATEGORIA KL. I-III
I miejsce - Julia Franik
II miejsce - Dominika Parkitna
III miejsce - Błażej Parkitny
Wyróżnienia: Hanna Grzesiak, Zofia Służałek, Aleksandra Gajzner, Kinga Boroń

KATEGORIA KL. IV - VI
I miejsce - Lena Kot
II miejsce - Oskar Pidzik
III miejsce - Maja Grabowska
Wyróżnienia: Natalia Byrska, Nina Sygut, Błażej Kret

KATEGORIA KL. VII - VIII
I miejsce - Natalia Budek
II miejsce - Wiktoria Szecówka
III miejsce - Karol Kozieł
Wyróżnienia: Katarzyna Sikorska, Zuzanna Sikorska, Gabriela Jędrzejewska.
- Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy, a pozostali uczestnicy dyplomy za udział w konkursie. Bardzo dziękujemy: Szkole Podstawowej w Poraju, Szkole Podstawowej w Żarkach Letnisku oraz Szkole Podstawowej w Choroniu za liczny udział w naszym konkursie – przekazuje Gminna Biblioteka Publiczna w Poraju. (es) Foto: GBP Poraj

es

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe