NIEGOWA BEZ FUNDUSZU SOŁECKIEGO

  • 02.05.2022, 15:00
NIEGOWA BEZ FUNDUSZU SOŁECKIEGO

Podziel się:

Oceń:

(Niegowa) Jedną z uchwał, jakie Rada Gminy w Niegowie podjęła podczas marcowej sesji była ta o niewyrażeniu zgody na wyodrębnienie w przyszłorocznym budżecie gminy środków na fundusz sołecki. Uchwałę poparło 11 radnych. O tym na co zostaną przeznaczone środki w ramach funduszu sołeckiego decydują sami mieszkańcy. Jednak aby mogli oni podjąć taką decyzję, najpierw rada gminy musi wyrazić wolę wyodrębnienia w gminnym budżecie funduszu sołeckiego.

Na sesji 30 marca radni podjęli uchwałę w sprawie niewyrażenia zgody na wyodrębnienie w budżecie Gminy Niegowa na rok 2023 środków stanowiących fundusz sołecki. Uchwała podjęta została 11 głosami „za” (J. Beza, M. Dudek, J. Gromada, R. Halabowski, R. Jaskóła, Z. Kasznia, Ł. Kitala, A. Maligłówka, S. Mizgała, A. Resiak, A. Sokół). Przeciw zagłosowało 4 radnych (S. Morel, M. Nocuń, D. Piedo, M. Wójcik).

Fundusz sołeci to rodzaj budżetu obywatelskiego. Jest to wyodrębniona w budżecie gminy pula środków dla sołectw na przedsięwzięcia i inwestycje, które mają służyć poprawie warunków życia mieszkańców. O tym, na co wydatkowane zostaną środki w każdym z sołectw decydują mieszkańcy podczas zebrania wiejskiego. Ma to przyczyniać się do tego, by sami mieszkańcy zabiegali o to, by fundusz sołecki wydatkowany był prawidłowo i efektywnie. Jednak o tym, czy w gminie w ogóle będzie fundusz sołecki decydują radni. (es)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe