PORAJSKIE WNIOSKI DO POLSKIEGO ŁADU

  • 18.04.2022, 14:15

Podziel się:

Oceń:

(Poraj) Do kolejnej edycji Polskiego Ładu gmina Poraj złożyła trzy wnioski, ubiegając się o środki w wysokości prawie 26,5 miliona złotych. Gdyby gminie udało się pozyskać pieniądze, o jakie się ubiega, możliwa byłaby realizacja inwestycji w Żarkach Letnisku, Poraju lub Kuźnicy Starej.

Urzędnicy z Poraja przygotowali i złożyli trzy wnioski do kolejnej edycji Polskiego Ładu. Gmina ubiega się o łączną kwotę dofinansowania w wysokości blisko 26,5 miliona złotych. Jakie inwestycje miałyby zostać wykonane za te pieniądze?

Pierwszy wniosek dotyczy budowy kanalizacji sanitarnej w Żarkach Letnisku. Inwestycja miałaby kosztować 4,7 mln złotych, a gmina ubiega się o prawie 4,5 mln złotych dofinansowania. Drugi wniosek złożono na budowę oczyszczalni ścieków w Poraju. Całkowita wartość inwestycji to 18,45 mln złotych, a dofinansowanie, jakie chciałby uzyskać Poraj to ponad 17,5 mln złotych. Trzeci wniosek dotyczy budowy ujęcia wody w Kuźnicy Starej. Tutaj wartość inwestycji to – podobnie jak w przypadku pierwszego wniosku – 4,7 mln złotych, a dofinansowanie mogłoby wynieść dokładnie 4.465.000 złotych.

Jak zapewnia wójt Katarzyna Kaźmierczak, władze gminy zabiegają o realizację każde planowanej inwestycji. Chcąc skorzystać z możliwości, jakie oferuje Rząd RP, gmina wnioskuje o finansowe wsparcie różnych przedsięwzięć, które miałyby poprawić komfort życia porajan.

- Cieszę się, że są odpowiednie programy, dzięki którym gmina Poraj może rozwijać swoją infrastrukturę. Żywię nadzieję, że przełoży się to bezpośrednio na akceptację złożonych wniosków, a wysokość pozyskanych środków spełni oczekiwania naszych mieszkańców, w imieniu których Urząd Gminy Poraj i zdecydowana część radnych stara się o pozyskanie środków finansowych – przekazuje mieszkańcom wójt Katarzyna Kaźmierczak. (es)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe