SEZON ROWEROWY RUSZYŁ - ROWERZYŚCI WRACAJĄ NA DROGI

  • 05.04.2022, 13:33
  • red
SEZON ROWEROWY RUSZYŁ - ROWERZYŚCI WRACAJĄ NA DROGI

Podziel się:

Oceń:

Wraz z wiosną i coraz bardziej sprzyjającą pogodą, na drogach powiatu zawierciańskiego pojawiło się więcej rowerzystów. Z racji rozpoczynającego się sezonu rowerowego KPP Zawiercie przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze.

Rowerzyści poruszający się w ruchu drogowym narażeni są na wiele niebezpieczeństw, dlatego powinni szczególnie zadbać o swoje bezpieczeństwo. -Wiele osób przesiada się zza kółka samochodowej kierownicy, za tą rowerową. Warto przypomnieć sobie szczegółowe przepisy związane z jazdą na rowerze – pisze KPP Zawiercie.
Obowiązkowe wyposażenie roweru obejmuje lampę przednią ze światłem białym lub żółtym selektywnym, sygnał dźwiękowy (np. dzwonek) o nieprzeraźliwym tonie, lampę tylną ze światłem czerwonym (może być to światło migające), światło odblaskowe barwy czerwonej umieszczone z tyłu w kształcie innym niż trójkąt oraz przynajmniej jeden skutecznie działający hamulec – ręczny lub nożny. Tak przygotowany rower, zgodnie z obowiązującymi przepisami jest gotowy to jazdy. 
Dla zwiększenia własnego bezpieczeństwa warto założyć również kask ochronny i kamizelkę odblaskową. 
(ps) Foto: KPP Zawiercie

red

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe