WIĘCEJ ZAKAŻEŃ, MNIEJ INTERESANTÓW

  • 24.02.2022, 12:55
  • es
WIĘCEJ ZAKAŻEŃ, MNIEJ INTERESANTÓW

Podziel się:

Oceń:

(powiat myszkowski) Niedawno padł „rekord” liczby dziennych zakażeń na COVID-19. W środę, 26 stycznia Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o potwierdzonych ponad 53 tysiącach nowych przypadków zakażenia wirusem. Najwięcej osób choruje w województwach małopolskim i śląskim. W całym kraju na kwarantannie przebywa ponad 900 tysięcy osób. Wzrost liczby zachorowań na COVID-19 spowodował, że w niektórych urzędach wprowadzono ograniczenia w obsłudze interesantów.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni (od 10 do 24 stycznia) liczba potwierdzonych zachorowań znacząco wzrosła. Jak informowało w poniedziałek 10 stycznia MZ, potwierdzono prawie 7,8 tysiąca nowych przypadków, a w kolejnych dniach liczba ta przekroczyła 16 tysięcy. W następnym tygodniu (17-23.01) z poziomu blisko 10,5 tysiąca przypadków w poniedziałek i ponad 19,6 tysiąca we wtorek poziom ten wzrósł do ponad 30 tysięcy przypadków dziennie, a największą liczbę nowych przypadków zachorowania na COVID-19 odnotowano w sobotę, 22 stycznia - ponad 40,8 tysiąca. Na początku mijającego tygodnia, w poniedziałek 24 stycznia, liczba zachorowań przekroczyła 29 tysięcy.
W związku ze złą sytuacją epidemiologiczną i dużą liczbą osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2, niektóre urzędy wprowadzają ograniczenia. Od poniedziałku, 24 stycznia do odwołania w trybie półotwartym funkcjonuje Urząd Gminy w Niegowie (oraz jednostki podległe UG). Co to oznacza? Na parterze, przy biurze podawczym, uruchomiono punkt obsługi, w którym mieszkańcy znajdą potrzebne im druki i formularze. W pomieszczeniu mogą przebywać jednocześnie 2 osoby. Jeśli konieczny będzie bezpośredni kontakt z którymś z pracowników urzędu, wówczas zostanie on wezwany przez pracownika biura podawczego.
- Prosimy o stosowanie się do zasad obejmujących noszenie maseczki zakrywające usta i nos oraz dezynfekcji rąk, jak również stosowania dystansu społecznego. Zmiany mają na celu maksymalne ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa wśród pracowników urzędu i umożliwienie bieżącego funkcjonowania jednostek samorządowych – czytamy w komunikacie Urzędu Gminy w Niegowie.
Podobne zasady wprowadzono w Urzędzie Miasta w Myszkowie. Tutaj mieszkańcy są obsługiwani w holu przy biurze podawczym. Magistrat zachęca przy tym do tego, by myszkowianie w miarę możliwości załatwiali swoje sprawy urzędowe telefonicznie, elektronicznie lub za pośrednictwem poczty.
W Poraju mieszkańcy, którzy chcieliby wybrać się do Urzędu Gminy, powinni wcześniej umówić się telefonicznie z wybranym pracownikiem. Dokumenty i korespondencję należy wrzucać do urny znajdującej się przy wejściu do budynku lub przesyłać mailowo na adres [email protected]
W Żarkach zmieniono godziny, w jakich czynny jest Urząd Miasta i Gminy. Od wtorku 25 stycznia czynny jest od 7.30 do 16.00, przy czym w ciągu dnia jest półgodzinna przerwa techniczna (11.30-12.00), gdy urząd jest wyłączony z obsługi interesantów.
Zmiany w obsłudze interesantów w urzędach obowiązują do odwołania.  (es) Grafika: UG Poraj

es

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe