WSPÓLNIE POMÓŻMY GABRYSI

  • 28.01.2022, 12:00
  • red
WSPÓLNIE POMÓŻMY GABRYSI Gabrysia Szczepara

Podziel się:

Oceń:

Gabrysia Szczepara ma 9 lat, mieszka w Zawierciu i choruje na rdzeniowy zanik mięśni typ 1. Urodziła się zdrowa, lecz do 4 miesiąca nagle zachorowała, a lekarze dawali jej maksymalnie 2 lata życia. Jest na stałe podłączona do respiratora, nie potrafi siedzieć samodzielnie, trzymać głowy, oddychać, jest karmiona rurką prosto do żołądka. Pomimo tej choroby jest dzieckiem szczęśliwym i uśmiechniętym, a my, rodzice robimy wszystko, aby miała jak najbardziej normalne dzieciństwo i życie.

Gabrysia od 4 lat dostaje lek na swoją chorobę, są to zastrzyki w kręgosłup podawane w szpitalu co 4 miesiące. Lek naprawdę pomaga, widzimy to, że choroba nie postępuje, córka jest silniejsza, wykonuje nowe ruchy, ma silniejsze rączki i nóżki, są to minimalne postępy, ale najważniejsze, że je widzimy i idziemy do przodu. Gabrysia jest dzieckiem sparaliżowanym, leżącym, więc ma obniżoną odporność, dlatego bardzo ważna jest dla niej kondycja, o którą walczymy każdego dnia poprzez odsysanie, oklepywanie, siadanie z córką na kolanach, robienie różnego rodzaju ćwiczeń wspomagających.

Córka oczywiście jest pilną uczennicą drugiej klasy szkoły podstawowej, bardzo lubi zajęcia z nauczycielami i spotkania z dziećmi. Gabrysia wymaga stałej intensywnej rehabilitacji, zakupu sprzętu specjalistycznego, opieki medycznej oraz zakupu lekarstw, suplementów i odżywek, aby mogła powoli odzyskiwać wszystko to, co jej choroba zabrała od pierwszych dni życia. Średnie koszty związane z chorobą córeczki wynoszą około 4-5 tysięcy złotych miesięcznie. To właśnie dzięki ludziom dobrego serca, których zawsze Bóg stawia na naszej drodze jesteśmy w stanie zapewnić córce normalne życie, pomimo tak ciężkiej choroby. Modlimy się codziennie o jej zdrowie i wierzymy, że któregoś dnia nasza córka obudzi nas rano, wstanie sama z łóżka o własnych siłach i powie: „patrz mamo, patrz tato jestem już zdrowa”.

Jak na pewno wiecie, już niedługo zacznie się okres rozliczania podatku. Wiem, że potrzebujących jest dużo, ale jeżeli nie macie jeszcze pomysłu komu przekazać 1%, będziemy Wam bardzo wdzięczni za przekazanie go na rzecz naszej córeczki.

 

Dane do rozliczenia podatku na rzecz Gabrysi Szczepara:

KRS NR 0000037904

Cel szczegółowy:

21781 Szczepara Gabriela

 

Można również wesprzeć dokonując wpłaty na subkonto córki tytułem:

21781 Szczepara Gabriela darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Odbiorca:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

Nr subkonta :

42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Fundacja nie pobiera żadnych opłat.

 

Wszystkim z góry bardzo dziękujemy za wsparcie dla naszej córeczki, za to że pamiętacie cały czas o naszej walecznej Gabi. Pozdrawiamy serdecznie i życzymy dużo zdrowia i oczywiście wszystkiego co najlepsze w nowym roku.

Rodzice Yndhira i Łukasz Szczepara wraz z Gabrysią i starszą córką Abril.

red

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe