Lekcje j. polskiego w studiu filmowym

  • 01.11.2021, 18:53
  • red
Lekcje j. polskiego w studiu filmowym

Podziel się:

Oceń:

Czas pandemii wcale nie musi być nudny, a lekcje zdalne sztampowe i „podręcznikowe”. Dowodem na to, że nauczanie online może stać się drzwiami do wielkiego świata szklanych ekranów jest przykład ze Szkoły Podstawowej im. 11 Listopada.

Dnia 26.11.2020r. klasa VII wraz z nauczycielem języka polskiego Klaudią Jeznach połączyła się przez aplikację z  Karoliną Buziak-Rusakowicz – dyrektor kreatywną studia filmowego i telewizyjnego „OTAKO studio”, odpowiedzialną za reżyserię i oprawę wizualną eventów online oraz opracowanie ofert i scenariuszy wydarzeń.
Uczniowie w trakcie lekcji zobaczyli przestrzeń do kreatywnego działania dla filmowców, producentów reklam, eventowców, etc., zajrzeli w miejsca niedostępne zwykłym widzom, odkryli prawdziwe sekrety planów filmowych, serialowych, telewizyjnym, a także poznali ludzi, którzy na co dzień – choć kryją się za szklanym ekranem – są niezastąpieni.
Choć lekcja online ma ten minus, że kiedyś musi się skończyć, uczniowie zdążyli zobaczyć dwa studia nagraniowe, ekran diodowy, green screen, garderobę, montażownię, stanowisko do promptera i wiele innych ciekawych pomieszczeń, a ekipa studia „OTAKO” przygotowała dla nich miłą niespodziankę, którą wyświetlono na dużym ekranie diodowym.

red

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Nauczyciel
Nauczyciel 06.11.2021, 13:24
Pan redaktor też bral udział w lekcji? Bardzo dobra decyzja.

Pozostałe