NOWE BOISKO SŁUŻY JUŻ SPORTOWCOM

  • 21.09.2021, 13:15 (aktualizacja 21.09.2021, 13:18)
  • es
NOWE BOISKO SŁUŻY JUŻ SPORTOWCOM

Podziel się:

Oceń:

(Myszków) Na czas zakończono przebudowę boiska przy ul. Pułaskiego w Myszkowie. Z obiektu korzystają już lokalni piłkarze. Inwestycja kosztowała ponad 2,6 mln złotych. Połowę tej kwoty stanowiło dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Na początku roku gmina ogłosiła przetarg na przebudowę boiska przy ul. Pułaskiego. Zadaniem wykonawcy było między innymi wykonanie warstw pod nawierzchnię boiska o powierzchni 8,5 tys. m⊃2;, wykonać system drenażu pod płytą boiska, opaskę z kostki betonowej wokół boiska, montaż 4 masztów oświetleniowych. Przy boisku znajdują się zadaszone siedziska dla zawodników na 17 miejsc i niezadaszone siedziska dla widzów (dwa rzędy na 52 miejsca).
Do przetargu stanęło 19 firm, z czego 14 zostało odrzuconych. Spośród pozostałych 5 za najkorzystniejszą uznano tę złożoną przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe GRETASPORT Ilona Stańczyk z Dąbrowy Górniczej, które zaoferowało cenę 2.664.180 złotych. Inwestycja została sfinansowana w połowie ze środków własnych gminy. Drugą część stanowiło dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska 2020.
Inwestycja została zakończona w terminie, a piłkarze mogą już korzystać z nowego boiska, o czym na początku miesiąca poinformował magistrat. - Wczoraj (2 listopada – przyp. red.) piłkarze MKS-u mogli odbyć trening na nowej murawie z czego się bardzo cieszę. Czasy mamy takie jakie mamy, dlatego na oficjalne otwarcia przyjdzie czas. Dla mnie najlepszym prezentem będą dobre wyniki naszych piłkarskich drużyn. Pragnę również, jeszcze raz podziękować Pani Europoseł Jadwidze Wiśniewskiej za wsparcie przy pozyskiwaniu środków – przekazuje burmistrz Włodzimierz Żak za pośrednictwem strony internetowej Urzędu Miasta. 
(es) Foto: UM Myszków

es

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe