ŚMIECI W MIEŚCIE CORAZ WIĘCEJ

  • 19.09.2021, 12:00
ŚMIECI W MIEŚCIE CORAZ WIĘCEJ

Podziel się:

Oceń:

(Myszków) Jak informuje myszkowski magistrat, wzrasta ilość odpadów komunalnych odbieranych od mieszkańców miasta. Większa ilość śmieci oznaczać może wyższe koszty ich odbioru, za co zapłacą myszkowianie. - Wzrost ilości odpadów w systemie odpadów komunalnych naszej gminy wynika między innymi z „podrzucania” odpadów do altan śmietnikowych w zabudowie wielolokalowej przez nieuprawnione osoby – informuje Urząd Miasta, apelując, by mieszkańcy informowali urzędników, gdy zauważą jakieś nieprawidłowości.

Od początku roku do końca lipca z domów jednorodzinnych i bloków odebrano 6.320,06 Mg odpadów komunalnych. W tym samym okresie w roku 2020 było to 6061,36 Mg. Więcej odpadów przyjmuje też Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy bieżącego roku przyjęto tam 326,30 Mg odpadów, podczas gdy w analogicznym okresie w ubiegłym roku było to 196,81 Mg.

Jak informuje Urząd Miasta jedną z przyczyn wzrostu jest dostarczanie odpadów do altan śmietnikowych przy blokach przez osoby do tego nieuprawnione, dlatego urzędnicy proszą mieszkańców, by informować ich, gdy zauważymy coś niepokojącego.

Magistrat dodaje, że większa ilość odpadów oznacza wyższe koszty ich wywozu i zagospodarowania: - Wzrost ilości przyjmowanych odpadów bezpośrednio przekłada się na koszty jakie ponosi Gmina Myszków za usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych. Tym samym ma to wpływ na stawkę uiszczaną przez mieszkańców w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Osoby, które chcą oddać odpady do PSZOK-u muszą pamiętać o tym, by na miejscu okazać dokument o indywidualnym rachunku bankowym do wnoszenia opłat za odpady. Jeśli go nie mamy, możemy go otrzymać w Urzędzie Miasta (w pokoju 259 lub 260). (es)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe