To nie złodziej! Gmina wymienia kosz

  • 25.06.2021, 08:24
  • JotM
wycinanie-kosza-w-z-l.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

(Żarki Letnisko) Od ucznia Szkoły Podstawowej im. Pokoju w Żarkach Letnisko redakcja otrzymała nagranie, jak mężczyzna wycinka piłą tarczową kosz na odpadki i odcięty wkłada do samochodu. Chłopcy to nagrali zza płotu lodziarni, sądząc, że może mężczyzna bezczelnie, w biały dzień kradnie kosz np. dla pozyskania złomu. Uspokajamy. Zapytaliśmy Urząd Gminy w Poraju czy zlecali takie prace, okazało się, że tak! Warto być uważnym i dokumentować różne dziwne sytuacje. Ale warto też po prostu podejść i zapytać, dlaczego pan wycina kosz. My zapytaliśmy w UG Poraj czy zlecali wycinkę kosza. Jeżeli tak, to podejrzenie, że chłopcy odkryli szajkę złodziei koszy ulicznych się nie potwierdzi. I rzeczywiście. To nie kradzież, tylko wymiana kosza!

Na tym przykładzie pokazujemy czym różni się dziennikarstwo od plotkowania.

-Prezentowane nagranie dotyczy wykonywania przez pracownika brygady remontowo – budowlanej Urzędu Gminy Poraj planowego usunięcia skorodowanego kosza, będącego w fatalnym stanie technicznym. W tym miejscu zostanie zamontowany nowy kosz na śmieci -pisze Andrzej Kozłowski z UG Poraj.

Wszystkim detektywom małym i dużym radzimy stosować się do jeszcze kilku zasad w sporządzaniu „dokumentacji” np. podejrzenia przestępstwa:

1. Jeżeli „sprawca” ma samochód – starajcie się żeby było widać numery rejestracyjne.

2. Dobrze, jeżeli widać twarz ewentualnego sprwcy wykroczenia lub przestępstwa

3. Ogólna zasada- dbajcie o jakość zdjęć i nagrań. Żeby to osiągnąć, podejdźcie możliwe blisko. (JotM)

JotM

Zdjęcia (1)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wojtek
Wojtek 25.06.2021, 11:52
Tak właśnie funkcjonuje Gmina Poraj

Pozostałe