Dyniowe Pole w Przybynowie

  • 30.08.2021, 13:54
  • red
Dyniowe Pole w Przybynowie

Podziel się:

Oceń:

Blisko 20 odmian, dynie na potrzeby kulinarne i sesje zdjęciowe, w tym rzadko spotykane o białym kolorze. Na plantacji w jurajskiej Gminie Żarki w sołectwie Przybynów rosną dynie konsumpcyjne i ozdobne m.in. hokkaido, bambino, makaronowa, piżmowa, francuska, Muscade de Provence oraz wiele innych.

Początek naszej dyniowej przygody to 2017 rok. Niewielką plantację chcieliśmy wykorzystać na własne potrzeby kulinarne i jako miejsce pleneru do sesji zdjęciowych  – mówią właściciele Dagmara i Hubert Makowscy. W związku z dużym zainteresowaniem liczba odmian dyń stopniowo się zwiększała. W 2020 roku jest to już około 20, zarówno konsumpcyjnych i ozdobnych 
Najważniejszą zaleta dyń z Przybynowa jest ekologiczna uprawa, bez sztucznych nawozów i środków ochrony roślin, dlatego są bezpieczne i zdrowe nawet dla małych dzieci. 
Zapraszamy do naszego gospodarstwa osoby, które cenią sobie dynie za ich wyjątkowy smak i wygląd, jak również fotografów, którzy chcieliby mieć ciekawe kadry w naturalnej scenerii- zachęcają Państwo Makowscy
Ciekawostką jest dynia z 2019 r. Gospodarze nazwali ją Perełką 2019r. Dynia Atlantic Giant ważyła 75kg.- Być może przed nami kolejny rekord- mówią.  Za rok będą kolejne niespodzianki, gospodarze myślą o uprawie dyń z różnych stron świat np. Japonii czy Australii. 
Informacje praktyczne:  Dyniowe pole Przybynów, 42-310 Żarki Tel. 518-650-030

red

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe