„Deser szefa” najpopularniejszą słodkością w Myszkowie

  • 20.03.2021, 09:00
  • JotM
„Deser szefa” najpopularniejszą słodkością w Myszkowie

Podziel się:

Oceń:

Portal pyszne.pl za pośrednictwem którego można zamawiać jedzenie do domu, biura co w czasie pandemii jest prawie jedynym sposobem na gotowe jedzenie, na podstawie zamówień składanych przez klientów podliczył gdzie najwięcej kupuje się słodkich deserów i jakie. Taka niegroźna, a nawet gość głupia zabawa, biorąc pod uwagę, że wg pyszne.pl najpopularniejszym deserem w Powiecie Myszkowskim jest anonimowy „deser szefa” za którym kryje się dosłownie wszystko.

Na postawie setek tysięcy zamówień, portalowi wyszło, że pierwsza trójka najsłodszych miast w Polsce to w kolejności: Kraków, Wrocław i Warszawa. I jemy tam głównie słodkie przekąski z McDonalds, ciastko jabłkowe (Wrocław) i balkawę orzechową (Warszawa). W Rzeszowie i Gdańsku króluje brownie. Trochę wyróżnia się Olsztyn gdzie na pierwszym miejscu beza z kremem marscarpone. Ogólnie, gdyby przyjąć, że dane z pyszne.pl są wyznacznikiem upodobań do słodkości Polaków, to wyglądałoby to bardzo, bardzo nędznie. A gdzie torty, drożdżówki, pączki? 
Wg. portalu, Powiat Myszkowski na liście lokalizacji najczęściej zamawiających słodycze zajmuje 220 miejsce w Polsce, a deserem najczęściej zamawianym jest: deser szefa. Wśród miejsc, w których zamawia się najmniej słodkości, wg pyszne.pl Powiat Myszkowski zajmuje wysokie, bo 8 miejsce. Kto ciekaw, może dla zabawy sam to sprawdzić
https://www.pyszne.pl/odkryj/slodka-mapa-polski/
Czy dane portalu pyszne.pl mają jakąkolwiek wartość informacyjną? Naszym zdaniem żadną. Weszliśmy sprawdzić, co możemy zamówić na adres redakcji Myszków Sikorskiego 53.  Wyszło, że jest szansa tylko na kebab, i to nawet nie z lokalu pod redakcją, tylko jakiś Kebab71. Nawet nie wiemy gdzie to jest, ale dowóz zajmie 25 minut.  Lepiej jest, gdy zgłodniejemy w Zawierciu. Tam chętne do przyjęcia zamówienia przez pyszne.pl aż 13 lokali, głównie kebaby, sushi, lokale o zwykle nic nie mówiących nam nazwach, na pewno nie z listy najpopularniejszych w Zawierciu. Potwierdza się teza, że choć jedzenie na wynos, zwłaszcza w pandemii, zamawiamy często, to z pewnością nie przez pobierające prowizję portale do zamawiana jedzenia, tylko bezpośrednio w restauracji, barze czy jadłodajni. I tak chyba jest lepiej. 
W artykule wykorzystaliśmy materiały prasowe od pyszne.pl (JotM) 

JotM

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe