UDANE WAKACJE NAD PORAJSKIM ZALEWEM

  • 01.02.2021, 15:22
  • es
UDANE WAKACJE NAD PORAJSKIM ZALEWEM
(Poraj) Dzieci z terenu gminy spędziły lato w ośrodku żeglarskim Stowarzyszenia „Marina Poraj”. Wakacyjny czas upływał im na półkoloniach, podczas których brały udział w zajęciach żeglarskich, korzystały z parku liniowego, budowały zamki z piasku i spotkały się z żołnierzami WOT, harcerzami i policjantami. - Nasi podopieczni to wspaniali, młodzi ludzie, pełni talentów i pasji, ale także chęci do zabawy, są weseli, kreatywni. Zajęcia przebiegają im w miłej atmosferze – oceniają wychowawczynie gminnych świetlic środowiskowych.

W sierpniu zaplanowano cztery turnusy półkolonii. W każdym z nich uczestniczyła grupa 15 dzieci. Najmłodsi mieszkańcy gminy Poraj spędzali czas w grupie rówieśników i na pewno nie mogli narzekać na nudę.
- Dzieci mają możliwość aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Staramy się zainspirować ich do dbania o dobrą kondycję zdrowotną oraz nauki ciekawych i przydatnych umiejętności. Widać, że są zadowolone – mówi Anna Trąbska, sekretarz Gminy Poraj i jedna z pomysłodawców tej formy pomocy dzieciom.
W ramach porajskich półkolonii odbywały się między innymi zajęcia żeglarskie, szkolenia z żołnierzami WOT dotyczące koronawirusa. Harcerze przybliżyli dzieciom zasady pierwszej pomocy, a myszkowscy policjanci rozmawiali z uczestnikami półkolonii o bezpieczeństwie.
Dzieci znajdowały się pod opieką animatorów zajęć kulturalno-oświatowych z Klubu Żeglarskiego „Korsarz” i wychowawczyń ze świetlic środowiskowych.
Dzieci mogły również korzystać z parku linowego. Było to połączenie przyjemnego z pożytecznym, bowiem dobrej zabawie towarzyszyły ćwiczenia sprawnościowe i poprawiające kondycję. Korzystając z dobrej pogody, budowano zamki z piasku na plaży i rysowano kredą na chodnikach. Organizatorzy przygotowali się również na wypadek pogorszenia pogody – wtedy wykonywane były prace plastyczne i grano w planszówki. (es) Foto: UG Poraj

es

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe