MŁODZIEŻ NA WSI BIERZE SPRAWY W SWOJE RĘCE

  • 01.02.2021, 15:17 (aktualizacja 01.02.2021, 15:20)
  • red
MŁODZIEŻ NA WSI BIERZE SPRAWY W SWOJE RĘCE
Młoda dziewczyna idzie do szkoły. Po drodze mija pusty budynek. Kiedyś była w nim świetlica. Pojawia się myśl: „A gdyby tak założyć w nim klub miłośników planszówek?”. Tak rodzą się pomysły na pierwsze działania społeczne młodzieży, które Fundacja Wspomagania Wsi wspiera w ramach programu Pole Działania.

Pole Działania to bezpłatny program Fundacji Wspomagania Wsi skierowany do nastoletnich mieszkańców wsi, którzy chcą przeżyć przygodę z zaplanowaniem i przeprowadzeniem projektu społecznego w swojej okolicy. Właśnie trwa rekrutacja do II edycji programu.
- Dla mnie Pole Działania jest spotkaniem świetnych ludzi, uczestników jak i prowadzących. Każdy ma swoją historię i doświadczenia, które inspirują i motywują do działania. Dzięki temu wierzę, że możemy robić ciekawe rzeczy, które spodobają się innym ludziom – mówi Weronika Banach z województwa wielkopolskiego, uczestniczka pierwszej edycji programu Pole Działania.
Na program drugiej edycji Pole Działania, który rozpocznie się w październiku 2020 r. i potrwa do czerwca 2021 r. składają się cztery warsztaty szkoleniowe. W ich trakcie uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób przeprowadzić diagnozę potrzeb mieszkańców, zaplanować i zrealizować małe działanie społeczne, zaangażować rówieśników, współpracować z lokalnymi stowarzyszeniami, instytucjami publicznymi czy samorządem oraz przeprowadzić merytoryczne podsumowanie swoich działań.
Uczestnicy będą mogli skorzystać także ze wsparcia doświadczonych mentorów, którzy będą służyć im radą między warsztatami szkoleniowymi i po ich zakończeniu. Projekty młodzieżowe zostaną dofinansowane kwotą do 1000 zł.
Rekrutacja do drugiej edycji programu trwa do 17 września 2020 r. Fundacja Wspomagania Wsi czeka na zgłoszenia od osób w wieku 15-18 lat mieszkających w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców. Żeby wziąć udział w Polu Działania należy wykonać zadanie rekrutacyjne w formie krótkiego filmu oraz wypełnić krótki formularz. Więcej informacji na stronie fundacjawspomaganiawsi.pl.
Tekst i foto: materiały prasowe Fundacji Wspomagania Wsi

red

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe