SZKOLNE KONKURSY W CZASIE PANDEMII

  • 07.12.2020, 15:51 (aktualizacja 07.12.2020, 15:59)
  • red
SZKOLNE KONKURSY W CZASIE PANDEMII Bartosz Dunin klasa 6A "Kartka dla medyka"

Podziel się:

Oceń:

(Żarki Letnisko) Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Żarkach Letnisku nie musieli w czasie przymusowej przerwy od nauki rezygnować ze swych artystycznych pasji. Pedagog szkolny, wolontariat, koło plastyczne, biblioteka oraz świetlica szkolna zaprosiły swych podopiecznych do udziału w konkursach plastycznym i fotograficznym.

- Naszym celem było rozbudzenie twórczej wyobraźni uczniów, utrwalenie zasad bezpiecznego wypoczynku w domu, a także ukazanie przez młodych twórców najbezpieczniejszych form spędzania wolnego czasu – mówią organizatorzy konkursów. 
Uczniowie rywalizowali przygotowując plakat pod hasłem: „Wolny czas - bezpieczny czas”, wzięli udział w konkursie plastycznym: „Moje okno na Świat”, mogli także spróbować swych sił w zmaganiach fotograficznych, mając do wyboru dwa tematy prac: „Książka moim przyjacielem” oraz „Zostań w domu - kreatywnie”. - Czekaliśmy na ciekawe pomysły i realizację. Na osobiste przemyślenia i rozważania w zaistniałej sytuacji pandemii, gdy pewne zasady nas ograniczają i stawiają nas w sytuacji trudnej – dodają organizatorzy artystycznych zmagań, ciesząc się z inwencji swych podopiecznych. Zdjęcia prac konkursowych będzie można niedługo podziwiać na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Żarkach Letnisku: spzarkiletnisko.szkolnastrona.pl.
Warto w tym miejscu wspomnieć, że bardzo istotnym wydarzeniem, do którego przystąpili uczniowie z Żarek Letniska to ogólnopolska akcja „Kartka dla Medyka”. Polegała ona na stworzeniu kartki - rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla pracowników służby zdrowia. - W taki sposób mogliśmy okazać im wdzięczność za trud i poświecenie, jednocześnie zapewnić ich o naszym wsparciu, szacunku dla tego, co dla nas wszystkich robią. Kartki te to symboliczna forma podziękowania dla wszystkich pracowników ochrony zdrowia na świecie – przyznają młodzi uczestnicy akcji. (red)

red

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe