ÓSMOKLASIŚCI NAPISALI EGZAMINY DWA MIESIĄCE PÓŹNIEJ

  • 13.11.2020, 15:04 (aktualizacja 13.11.2020, 15:13)
  • Jaroslaw Mazanek
ÓSMOKLASIŚCI NAPISALI EGZAMINY DWA MIESIĄCE PÓŹNIEJ Żarki Letnisko. Szkoła Podstawowa im. Pokoju
(powiat myszkowski) W czerwcu został egzamin ósmoklasisty. Uczniowie, którzy od września zaczną naukę w szkołach średnich pisali testy z trzech przedmiotów – języka polskiego, matematyki i języka obcego. Egzamin odbył się dwa miesiące później, niż początkowo to planowano, a w każdej szkole obowiązywał reżim sanitarny. Ta niecodzienna sytuacja spowodowana została przez epidemię COVID-19.

Za nami tegoroczny egzamin ósmoklasisty. W tym roku z powodu epidemii COVID-19 egzaminy dla uczniów kończących szkołę podstawową nie odbyły się w kwietniu, tak jak początkowo było to planowane. Podczas trzydniowych egzaminów uczniowie najpierw zmierzyli się z testem z języka polskiego. Odbył się on we wtorek 16 czerwca. Ósmoklasiści na napisanie testu mieli 120 minut.
W środę 17 czerwca nastolatkowie zmierzyli się z królową nauk. Na napisanie testu z matematyki uczniowie mieli 100 minut. Ostatni z egzaminów odbył się w czwartek 18 czerwca i był to język obcy nowożytny. Ten egzamin trwał 90 minut. Wszystkie egzaminy rozpoczynały się o godzinie 9.00.
Przewidziano terminy dodatkowe egzaminów ósmoklasisty – od 7 do 9 lipca. Uczniowie poznają swoje wyniki do 31 lipca.
Do czasu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej uczniowie musieli mieć zakryte usta i nos. Ławki miały być ustawione w taki sposób, by pomiędzy zdającymi zachować co najmniej 1,5-metrowy odstęp w każdym kierunku, przed i po egzaminie ławki i krzesła musiały być zdezynfekowane. Wszyscy zdający musieli korzystać z własnych długopisów, kalkulatorów, linijek itp. Prócz tego dyrektorzy szkół musieli wdrożyć rozwiązania, które pozwoliły uniknąć tworzenia się grup zdających przed szkołą i przed salami egzaminacyjnymi.
W gminie Poraj do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty przystąpiło 84 uczniów – 45 w Poraju, 24 w Żarkach Letnisku, 10 w Choroniu i 5 w Jastrzębiu. Z kolei w gminie Żarki egzamin pisało 82 uczniów (z czego 57 w Żarkach). 
(es) Foto: Szkoła Podstawowa w Poraju, UMiG Żarki

Jaroslaw Mazanek

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe