TĘCZOWY PIĄTEK W INTERNECIE

  • 29.10.2020, 11:55
  • Edyta Superson
TĘCZOWY PIĄTEK W INTERNECIE
Już jutro (tj. w piątek, 30 października) chętni uczniowie będą mogli wziąć udział w lekcji on-line, którą poprowadzi Przemysław Staroń- popularny Nauczyciel Roku. Jej tematem będzie „Zranieni – ranią, skrzywdzeni – krzywdzą. Jak nie dać się dyskryminacji”. Organizatorem lekcji jest Kampania Przeciw Homofobii. Wirtualna lekcja rozpocznie się o godzinie 12.00. Będzie ją można śledzić w Internecie, między innymi na facebookowym profilu Przemysława Staronia, w serwisie YouTube na kanale Kampanii Przeciw Homofobii oraz na platformie edukacyjnej Brainly.pl.

Przemysław Staroń to nauczyciel etyki i wiedzy o kulturze w II LO im. Bolesława Chrobrego w Sopocie oraz wykładowca w Zakładzie Psychologii Wspomagania Rozwoju w Uniwersytecie SWPS. Dwa lata temu został uhonorowany tytułem Nauczyciel Roku.
Poprowadzi on lekcję on-line, której tematem będzie „Zranieni – ranią, skrzywdzeni – krzywdzą. Jak nie dać się dyskryminacji”. Lekcja organizowana jest przez Kampanię Przeciw Homofobii w ramach akcji „Tęczowy Piątek”. Akcja organizowana od pięciu lat ma na celu wsparcie młodzieży LGBT. Dotychczas akcja organizowana była w szkołach w ostatni piątek października. Formułę tego dnia w szkołach uzgadniali uczniowie, nauczyciele i rodzice. W czasie, gdy uczniowie szkół średnich uczą się zdalnie, Tęczowy Piątek też przenosi się do Internetu.
- Podczas trwających 45 minut zajęć wszyscy chętni dowiedzą się m.in. czym jest dyskryminacja, skąd się bierze, jak są jej przejawy i jakie może mieć konsekwencje, jak skutecznie reagować, gdy obserwuje się dyskryminację, jakie są sposoby, by sobie z nią radzić i gdzie szukać pomocy – informuje portal wirtualnemedia.pl.
Lekcja będzie transmitowana na żywo na facebookowym profilu Przemysława Staronia, na Facebooku i kanale YouTube Kampanii Przeciw Homofobii oraz na platformie edukacyjnej Brainly.pl.
- Po 45 minutach lekcji będzie czas dla Ciebie! Przez kolejny kwadrans Przemek będzie odpowiadać na zadane na czacie pytania – informuje Kampania Przeciw Homofobii. (es)

Edyta Superson

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kaśka
Kaśka 30.10.2020, 14:00
Super wykład jestem pod wrażeniem. Gorąco polecam. Lekcję szukajcie na YouTube
Ada
Ada 29.10.2020, 18:26
Super

Pozostałe