KILKASET OSÓB NA KWARANTANNIE W MYKANOWIE

  • 09.10.2020, 12:30
KILKASET OSÓB NA KWARANTANNIE W MYKANOWIE Szkoła Podstawowa w Mykanowie
(Mykanów, powiat częstochowski) Na początku października kilkaset osób z terenu gminy Mykanów objęto kwarantanną. Trzy szkoły podstawowe przeszły na nauczanie zdalne lub hybrydowe, a dwa przedszkola zostały zamknięte. Na kwarantannie przebywają nie tylko uczniowie tutejszych szkół, ale również ich rodzice. Wszystko to z powodu wykrycia koronawirusa u jednej z nauczycielek, która uczy w kilku szkołach. Kilka dni po zamknięciu szkół zdecydowano o wstrzymaniu bezpośredniej obsługi interesantów w Urzędzie Gminy.

Mykanów to gmina wiejska, licząca ok. 15 tysięcy mieszkańców. Położona jest w powiecie częstochowskim, ok. 53 km od Myszkowa. 7 października kilka szkół podstawowych przeszło na zdalne nauczanie, czego powodem miało być wykrycie koronawirusa u jednej z nauczycielek.

W podstawówce w Starym Broniszewie cała szkoła przeszła na nauczanie zdalne, w SP w Borownie wprowadzono nauczanie hybrydowe (zdalnie uczą się klasy 4-7 oraz część klas 1-3), z kolei w podstawówce w Mykanowie zdalnym nauczaniem objęta została klasa 2 oraz wybrane osoby z innych klas. W związku z wykrytymi zakażeniami nie działają obecnie dwa przedszkola – w Mykanowie i Kuźnicy Kiedrzyńskiej. Kwarantanną objęto już ok. 500 osób, w tym rodziców uczniów.

Ze względu na sytuacje epidemiologiczną inaczej pracuje tutejszy urząd. - W związku ze znacznym wzrostem zakażeń wirusem COVID-19 począwszy od dnia 12 października 2020r. Urząd Gminy w Mykanowie wstrzymuje bezpośrednią obsługę interesantów – przekazał wójt Dariusz Pomada za pośrednictwem strony internetowej Urzędu Gminy Mykanów.

Choć gmina Mykanów nie jest położona na terenie naszego powiatu, przytaczamy ten przykład, by pokazać z jakimi trudnościami może wiązać się wykrycie koronawirusa w placówkach oświatowych. Do wielu szkół uczęszcza nawet kilkuset uczniów. Zakażenie w szkołach może wiązać się – co widzimy na przykładzie Mykanowa – z ogromną wręcz liczbą osób na kwarantannie i to nie tylko nauczycieli i uczniów, ale również ich rodzin.

Na wczorajszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od soboty 10 października cały kraj objęty zostanie żółtą strefą, co oznacza powrót do części obostrzeń, z którymi mieliśmy do czynienia na początku epidemii. Mówi się również, że w weekend ogłoszone zostaną nowe rozwiązania dotyczące szkół. (es)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Matka
Matka 16.10.2020, 18:00
Nauczyciele powinni byc regularnie testowani!

Pozostałe