KULTURALNY PIĄTEK W KOZIEGŁOWACH

  • 25.09.2020, 15:16 (aktualizacja 25.09.2020, 15:30)
  • Piotr Suszek
KULTURALNY PIĄTEK W KOZIEGŁOWACH
W piątek 25 września w Koziegłowach odbędą się dwa wydarzenia kulturalne. O godzinie 16 w Pałacu Biskupskim odbędzie się uroczyste podsumowanie projektu „Łyk (o) tradycji”, natomiast o godzinie 18 w Galerii Promo-Arte odbędzie się wystawa zatytułowana „Cudze chwalicie swego nie znacie” na której będzie można obejrzeć prace malarskie Tadeusza Puszczewicza. Artysta będzie opowiadał o swojej wieloletniej twórczości podczas swojego benefisu.

„Łyk (o) tradycji” to projekt, którego autorem jest Koło Gospodyń Wiejskich Ziemianki z Koziegłów. Projekt ten zakładał realizację warsztatów rękodzielniczych. Podczas zajęć uczestnicy mogli zapoznać się historią rękodzieła, wzornictwem oraz samodzielnie wykonać rękodzielnicze ozdoby. Podczas spotkań przeprowadzone zostały również konkursy z nagrodami, a spotkania warsztatowe umilały występy członkiń KGW Ziemianki.Projekt „Łyk (o) tradycji” nawiązywał do dziedzictwa kulturowego ziemi koziegłowskiej i rękodzieła wiórowego, które wywodzi się z regionu Koziegłów. Zajęcia odbywały się w Osikowej Dolinie, która współorganizowała warsztaty. Uczestniczyć w nich mogli zarówno dorośli, młodzież i dzieci. Już dziś o godzinie 16 w Pałacu Biskupim w Koziegłowach odbędzie się uroczyste podsumowanie projektu, który działał od początku maja bieżącego roku. Na wydarzenie zaprasza KGW Ziemianki oraz Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka.

O godzinie 18 Galerii Promo Arte Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach odbędzie się wystawa prac znanego koziegłowskiego malarza i plastyka Tadeusza Puszczewicza zatytułowana „Cudze chwalicie swego nie znacie”. Wydarzenie będzie obejmowało wernisaż prac artysty oraz benefis podczas którego Tadeusz Puszczewicz będzie opowiadał o swojej twórczości.

Obrazy koziegłowskiego artysty uwieczniają m.in.zabytki gminy Koziegłowy oraz całej Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Tadeusz Puszczewicz to artysta z prawie 70-letnim stażem w pracy twórczej, który wciąż tworzy nowe dzieła, dlatego naprawdę warto zobaczyć dzisiejszy wernisaż.

Na wydarzenie obowiązują zapisy w sekretariacie MGOPK w Koziegłowach, których można dokonywać pod numerem 34 31 412 68.

Twórczość i prace Tadeusza Puszczewicza można zobaczyć również na stronie:

https://www.facebook.com/TadeuszPuszczewiczMalarstwo/

(ps) Foto: UMiG Koziegłowy

Piotr Suszek

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe