TRWA GŁOSOWANIE W WOJEWÓDZKIM BUDŻECIE OBYWATELSKIM

  • 18.09.2020, 08:00
TRWA GŁOSOWANIE W WOJEWÓDZKIM BUDŻECIE OBYWATELSKIM Grafika: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
Do 23 września potrwa głosowanie w II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Jest to inicjatywa, w ramach której zgłaszane są pomysły na zadania wojewódzkie lub podregionalne. O tym, które zadania zostaną zrealizowane decydują mieszkańcy w drodze głosowania. Środki na realizację wygranych projektów pochodzą z budżetu województwa śląskiego.

- Głosować mogą wszyscy mieszkańcy województwa, którzy będą mieli do dyspozycji 4 głosy (jeden na zadanie wojewódzkie i 3 na zadania podregionalne). Głosować będzie można elektronicznie – za pośrednictwem naszej strony – informuje Urząd Marszałkowski na stronie internetowej bo.slaskie.pl. Zadania podzielone są na te o zasięgu wojewódzkim oraz na siedem podregionów. Lista wszystkich zadań dopuszczonych do głosowania wraz z szacunkowym kosztem ich realizacji i opisami znajdują się na stronie internetowej bo.slaskie.pl.

Na liście zadań o zasięgu wojewódzkim dopuszczonych do głosowania znalazły się 22 projekty, między innymi modernizacja parku w Reptach, Letni Pianistyczny Festiwal Województwa Śląskiego – Pianoslaskie.pl, rewitalizacja zabytkowego parku na terenie SP ZOZ Państwowego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku, oznakowanie turystyczne samochodowego Szlaku Orlich Gniazd, Pociąg do Kultury II, cykl letnich sobotnich EKO-koncertów muzyki klasycznej w Parku Śląskim w Rosarium, roboty masujące do hydromasażu na sucho – nowoczesna baza zabiegowa w Uzdrowisku Goczałkowice-Zdrój.

Gminna Biblioteka Publiczna w Poraju zachęca do głosowania na zadanie pn. „Książki online dla każdego”. Szacunkowy koszt realizacji zadania to ponad 1,1 mln złotych. Jak czytamy w opisie projektu, zakłada on umożliwienie mieszkańcom województwa dostępu do książek elektronicznych w serwisach Legimi oraz IBUK Libra. Kody dostępu miałyby być do pobrania w bibliotekach publicznych (do IBUK Libra tylko w bibliotekach powiatowych). Celem projektu jest udostępnienie mieszkańcom województwa literatury pięknej i popularnonaukowej bez ograniczeń, opłat i kolejek.

W podregionie obejmującym swym zasięgiem między innymi powiat myszkowski mieszkańcy mogą głosować na trzy zadania: Bieg Orląt Lwowskich, siatkarskie mistrzostwa, oraz Akademie piłkarskie pokoleń gmin Krzepice, Popów, Żarki oraz Częstochowa w dzielnicy Stare Miasto.

W tegorocznej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego głosowanie potrwa od 9 do 23 września. Aby oddać głos, należy wejść na stronę ebo.slaskie.pl. Wyniki głosowania oraz lista zadań zatwierdzonych do realizacji mają zostać ogłoszone w październiku 2020 r. (es) Grafika: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe