Byle muzyka grała!

  • 23.08.2020, 22:09 (aktualizacja 24.08.2020, 09:35)
  • Jarosław Mazanek
Byle muzyka grała! ze strony PSSE w Myszkowie Stan z 23.08.2020 Swoją drogą propagandowe słowo "Niepodległa" którą rząd PiS zlecił wklejać wszędzie gdzie się da, coraz bardziej śmieszy. Na klepsydrach ofiar covid-19 też będzie?
(Myszków) W niedzielę 23 sierpnia PSSE w Myszkowie, czyli popularnie mówiąc Sanepid, poinformował o 13 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w powiecie myszkowskim. Jednego dnia! Pięć nowych zakażonych osób jest z gminy Niegowa, tyle samo z gminy Żarki. To prawdodopobnie ciągle skutki niedawnego wesela w Żarkach. Na dzisiaj w kwarantannie w powiecie myszkowskim są już 202 osoby. Np. 16 sierpnia było to w całym powiecie myszkowskim 54 osoby na kwarantannie i nie było żadnych nowych zarażonych. Kolejne wesela w ten weekend się odbywały, więc możemy przewidywać, że „będzie wesoło”. Jeszcze ze dwie udane imprezy i trafimy jako powiat do czerwonej strefy. Inna rzecz: 1 września już blisko, więc wtedy mała szansa, że dzieci pójdą do szkoły… Przynajmniej te z rodzin bawiących się na weselach…

Od 17 sierpnia po weselu w Żarkach, o którym już pisaliśmy do 23 sierpnia zdiagnozowano na terenie powiatu myszkowskiego już 53 przypadki zakażenia koronawirusem. Powiat Myszkowski dzięki temu trafił na pierwsze miejsca serwisów informacyjnych telewizji, jako nowe ognisko zakażenia. Jedno wesele „dodatnie” choć -jak zauważył TVN 24- w ten weekend na terenie powiatu odbywały się przynajmniej 3 wesela.

Mam nadzieję, że mieszkańcy powiatu myszkowskiego pamiętają jeszcze jakim szokiem był pierwszy potwierdzony przypadek COVID-19 na terenie powiatu. W Pińczycach. „U nas?- dziwili się mieszkańcy, jakby nie rozumiejąc, że może to się zdarzyć wszędzie. Zamknięta parafia, później klasztor w Leśniowie. Teraz wesele poszło na masową skalę. Pamiętamy  jak obrywało nam się w redakcji (na szczęście telefonicznie) gdy napisaliśmy, że 70 % (około) odwiedzających targowiska (w tym najpopularniejsze w Żarkach) nie nosi maseczek, że czepiamy się polskiego handlu, rolników. Wzięliśmy to na klatę, choć już wtedy byliśmy niemal pewni, że to co mówi Mateusz Morawiecki o wirusie, który latem jest słabszy, to raczej ściema, bo w Brazylii gorąco, a już wiadomo było, że wirus zbiera tam ogromne, tragiczne żniwo.

Czekamy z ciekawością które to w tym tygodniu wesele nam wypłynie, bo że jakieś wypłynie, stawiamy na 100%!

I życzymy zdrowia, zwłaszcza przyszłym parom młodym. Swoją drogą, przyszedł nam do głowy inny pomysł: wesela tak! Nawet na 1000 osób! Ale w ośrodkach zamkniętych przez dwa tygodnie. Jeden dzień zabawy, 13 dni kwarantanny.

Jarosław Mazanek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Aaaaa
Aaaaa 28.08.2020, 08:40
Wow, jaki język. Publikacje dla gimnazjalistów?
sąsiad
sąsiad 26.08.2020, 13:18
Chyba pół Żarek Letniska na kwarantannie, bo co chwile policja jeździ a to na Jasną a to na Jodłową a to na Wesołą i ludzie w oknach wesoło im machają.
Monika
Monika 27.08.2020, 11:08
Zobaczymy ile rodzin przybędzie po rozpoczęciu roku szkolnego. Pamietajmy, że rok szkolny trwa 10 miesięcy i na kwarantannę możemy trafić nawet kilka razy. Bo jedno dziecko może mieć koronowirusa za miesiąc drugie w klasie itd...
Kasia i Bartek
Kasia i Bartek 24.08.2020, 09:12
Ja i mój przyszły mąż planowaliśmy śnią ten weekend. Sala była zamówiona już rok temu. My wraz z rodzicami zdecydowaliśmy o przełożeniu wesela na przyszły rok ponieważ baliśmy się podjąć ryzyko, że ktoś z naszych gości się zarazi i jeszcze trafi do szpitala. Pozdrawiamy wszystkich młodych, którzy przesunęli ślub.
V
V 23.08.2020, 23:48
Redaktorze, wyluzuj bo nabawisz się depresji lękowej ... Choroby wirusowe były, są i będą . Oprócz tego istnieje mnóstwo innych niebezpiecznych chorób na czele z nowotworami , które dzienne pochłaniają masę istnień. Jak najbardziej, uważajmy i szanujmy się nawzajem ! Ale z drugiej strony nie róbmy z tej infekcji wybuchu bomby atomowej , nawet jeżeli ktoś się tego nabawi ;) nie dajmy się zwariować !;)
Kazik
Kazik 27.08.2020, 11:13
Ale jak mam grypę to idę normalnie do lekarza wyleczę się i wracam do pracy. A przy koronowirusie na kwarantannę zamykana jest cała rodzina. Jeżeli zachoruje to kwarantanna może przedłużyć się do miesiąca bo tyle możemy zarażać. A w tym czasie moja firma plajtuje to tyle !
Jadwiga lat 75
Jadwiga lat 75 24.08.2020, 15:58
Nie wiem ile lat ma osoba, która pisze ten post. Zdecydowanie zgadzam się z redaktorem można wesele przesunąć o rok. Ważniejsze jest zdrowie bliskich i gości. Wirusy były i będą o COVID wiemy mało wiec lepiej na zimnie dmuchać. Jadwiga lat 75 Lat

Pozostałe