RAFAŁ TRZASKOWSKI WYGRYWA TYLKO W PORAJU

  • 13.07.2020, 11:24
  • Edyta Superson
RAFAŁ TRZASKOWSKI WYGRYWA TYLKO W PORAJU Źródło: Facebook

Podziel się:

Oceń:

(powiat myszkowski) Wczoraj odbyła się II tura wyborów prezydenckich, w których zmierzyli się urzędujący Prezydent RP Andrzej Duda i Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Choć na ostateczne wyniki krajowe musimy jeszcze trochę poczekać, znane są już wyniki głosowania mieszkańców naszego powiatu. W sumie ponad 57% głosów oddano na Andrzeja Dudę, który wygrał w prawie wszystkich gminach. Wyjątek stanowi Poraj, gdzie Rafał Trzaskowski zdobył ponad 53% głosów.

W niedzielę, 12 lipca frekwencja wyborcza w powiecie myszkowskim wyniosła 66,99% (o 3,78 punktów procentowych więcej niż w I turze). W Koziegłowach i Myszkowie frekwencja wyniosła ponad 65%, w Żarkach 67%, a w Poraju 68%. Najchętniej w wyborach uczestniczyli mieszkańcy gminy Niegowa – tutaj frekwencja wyniosła 73,5%. W każdej gminie frekwencja w II turze była wyższa, niż przed dwoma tygodniami. Największy wzrost odnotowano w Poraju (o 4,03 p.p.) i w Niegowie (o 6,72 p.p.).

W całym powiecie myszkowskim na Andrzeja Dudę zagłosowało ponad 21,5 tysiąca mieszkańców, co przełożyło się na wynik na poziomie 57,17%. Z kolei Rafał Trzaskowski zdobył ponad 16,1 tysiąca głosów, czyli 42,83%. W porównaniu do I tury obaj kandydaci zdobyli więcej głosów – A. Dudę poparło ponad 3,8 tys. osób więcej, a R. Trzaskowskiego nieco ponad 7 tys. We wszystkich pięciu gminach powiatu myszkowskiego było podobnie – na obu kandydatów w drugiej turze oddano więcej głosów, niż w pierwszej.

Przed dwoma tygodniami we wszystkich gminach wygrywał Andrzej Duda, jednak w II turze wynik ten nieco się zmienił. Poraj to jedyna gmina naszego powiatu, której mieszkańcy w II turze wyborów prezydenckich oddali więcej głosów na kandydata Platformy Obywatelskiej. Rafał Trzaskowski uzyskał w Poraju 53,27% głosów, a Andrzej Duda 46,73%. Zarówno w I, jak i w II turze różnica pomiędzy nimi wyniosła ponad 6,5 punktów procentowych, z tą różnicą, że dwa tygodnie temu na korzyść Andrzeja Dudy, a wczoraj na korzyść Rafała Trzaskowskiego.

Najmniejsza różnica pomiędzy kandydatami (wynosząca 5,6 – 6,5 punktów procentowych) była w Myszkowie i Poraju. W Koziegłowach i Żarkach podział głosów nie był już tak wyrównany. Różnica pomiędzy wynikami A. Dudy i R. Trzaskowskiego to ok. 23-24 punktów procentowych. Największa „przepaść” pomiędzy kandydatami widoczna jest w Niegowie – tutaj wynik Andrzeja Dudy jest wyższy od wyniku Rafała Trzaskowskiego o 57,58 p.p. (78,79% głosów dla A. Dudy, 21,21% dla R. Trzaskowskiego).

Więcej szczegółów dotyczących wyników II tury wyborów prezydenckich w powiecie myszkowskim znajdziecie Państwo w piątkowym numerze Gazety Myszkowskiej.

Edyta Superson

Zdjęcia (2)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tymek
Tymek 23.07.2020, 14:48
Poraj miasto przyszłości.

Pozostałe