Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 2 stycznia 2026 22:06
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Nawet 100 tys. euro co roku dla nowych grup producentów

Od 19 czerwca do 17 sierpnia 2020 r. ARiMR będzie przyjmowała wnioski o wsparcie na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”. To już siódmy nabór tego typu w ramach PROW 2014-2020.
Podziel się
Oceń

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?
Pomoc kierowana jest do nowych grup producentów rolnych uznanych od 1 czerwca 2019 r.
W ich skład muszą wchodzić wyłącznie osoby fizyczne, działające jako przedsiębiorcy prowadzący mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwo. Ponadto o wsparcie mogą starać się grupy, które spełniają następujące warunki:
 • zostały uznane przez dyrektora oddziału regionalnego ARiMR na podstawie planu biznesowego;
• łączą producentów jednego produktu lub grupy produktów, którzy nie byli członkami grupy producentów lub organizacji producentów utworzonej ze względu na ten sam produkt
lub grupę produktów;
• której przyznano i w płacono pomoc na rozpoczęcie działalności ze środków UE po
1 maja 2004 r.;
• w skład grupy producentów nie wchodzą małżonkowie członków, o których mowa powyżej,
z wyłączeniem małżonków, którzy mają ustanowioną rozdzielność majątkową;
• zadeklarują realizację planu biznesowego w celu osiągnięcia jego założeń w trakcie trwania
5-letniego okresu pomocy.
Wsparcia nie można otrzymać na tworzenie grup producentów zajmujących się hodowlą drobiu, wyrobami z mięsa drobiowego i jego podrobów.
W jakiej formie i wysokości udzielana jest pomoc?
Pomoc przyznawana jest w okresie pierwszych 5 lat działania grupy liczonych od dnia jej uznania. Wysokość dofinansowania, jakie może otrzymać grupa, zależy od wartości rocznych przychodów netto uzyskanych ze sprzedaży produktów lub grupy produktów wytworzonych przez jej członków
w poszczególnych latach. Ważne jest, że odbiorcami produktów nie mogą być osoby należące do grupy producentów, współmałżonkowie takich osób, podmioty powiązane kapitałowo lub osobowo
w sposób bezpośredni lub pośredni z beneficjentem lub jego współmałżonkiem.
Wysokość wsparcia wynosi: w pierwszym roku– 10 proc. przychodów netto, w drugim roku– 9 proc., w trzecim roku– 8 proc. w czwartym roku– 7 proc., w piątym roku– 6 proc. Maksymalny limit pomocy to 100 tys. euro w każdym roku pięcioletniego okresu przyznawania wsparcia.
Gdzie złożyć wniosek?
Wnioski będą przyjmowały oddziały regionalne ARiMR. Agencja zachęca, by w czasie trwania stanu epidemii przekazywać je za pośrednictwem platformy ePUAP, w formie dokumentu elektronicznego na elektroniczną skrzynkę podawczą lub rejestrowaną przesyłką pocztową. Dokumenty można także dostarczyć do specjalnych wrzutni, które ustawione są w placówkach terenowych Agencji
lub osobiście.
Złożone wnioski poddawane są ocenie. Na podstawie liczby przyznanych punktów ustalona zostanie kolejność przyznawania pomocy.
W rejestrze prowadzonym przez ARiMR znajduje się obecnie 771 aktywnych grup producentów rolnych.


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Zdzichu z PKSTreść komentarza: Co to jest? 🤭🤭🤭Data dodania komentarza: 1.01.2026, 09:28Źródło komentarza: MYSZKÓW. ZOBACZ JAKIE SĄ EFEKTY REWITALIZACJI CENTRUM MIASTA PO ROKU PRAC. ZDJĘCIAAutor komentarza: FranekTreść komentarza: Miś na miarę Myszkowa. Najawżniejsze że jest alejka do LidlaData dodania komentarza: 30.12.2025, 02:44Źródło komentarza: MYSZKÓW. ZOBACZ JAKIE SĄ EFEKTY REWITALIZACJI CENTRUM MIASTA PO ROKU PRAC. ZDJĘCIAAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Propaganda czystą gębą! Szanowny pan redaktor zapomniał że przez wiele lat toczyły się boje o wybudowanie obwodnicy Koziegłów zamiast przymusowej modernizacji tej drogi! Jednak jak się okazało władza wie lepiej i protesty nie został uwzględnione. To było przyczyną odwlekania inwestycji a nie to kto rządził. Ale kolega Bodnara wie lepiej.Data dodania komentarza: 30.12.2025, 02:24Źródło komentarza: DW 789 DA SIĘ PRZEJECHAĆ, ALE NIE POLECAMYAutor komentarza: LucekTreść komentarza: TEN CAŁY POMYSŁ TO DNO I AROGANCJA . RZĄDZĄCYCH. NIC TO MIASTU I MIESZKAŃCOM NIE DA POZA ZWIĘKSZONYMI DANINAMI PODATKOWYMI. DLA MNIE TO czysty SABOTAŻ FINANSÓW MIASTA.. TO OSTATECZNY KONIEC NASZEGO GRAJDOŁA. CZAS WIAĆ Z TEGO ZAPADLISKA .Data dodania komentarza: 27.12.2025, 17:18Źródło komentarza: MYSZKÓW. ZOBACZ JAKIE SĄ EFEKTY REWITALIZACJI CENTRUM MIASTA PO ROKU PRAC. ZDJĘCIAAutor komentarza: Futra wyszły z modyTreść komentarza: Futra przechodzą do historii 👍 od roku 2026r. New York Fashion Week dołącza do rewolucji m.in w Londynie, Mediolanie na wybiegach obowiązywać będzie zakaz prezentowania prawdziwych futer 👏👏👏 wydawca Vogue, Vanity Fair również nie będą pokazywać prawdziwych futer. Futrom powiedziały nie takie firmy jak: Gucci, CHANEL, Prada, Versace, Michael Kors. Futra są dla zwierząt nie dla ludzi!Data dodania komentarza: 26.12.2025, 15:50Źródło komentarza: Historyczny moment: Sejm przegłosował zakaz hodowli na futro!Autor komentarza: Nie dla futer!Treść komentarza: Bzdury pan piszesz i nie masz pan wiedzy o tym okrutnej działalności.Data dodania komentarza: 26.12.2025, 15:30Źródło komentarza: Historyczny moment: Sejm przegłosował zakaz hodowli na futro!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama