W TYM ROKU ŻADNYCH IMPREZ PLENEROWYCH

  • 21.06.2020, 12:09 (aktualizacja 21.06.2020, 12:13)
  • Edyta Superson
W TYM ROKU ŻADNYCH IMPREZ PLENEROWYCH Festiwal "Z Kopyta" był od kilku lat sztandarową imprezą gminy Koziegłowy. Plakat z 2019 roku
(Koziegłowy) W marcu, na początku epidemii koronawirusa w Polsce, kolejne gminy informowały o odwoływaniu imprez zaplanowanych na najbliższe miesiące. Nie odbyły się w tym roku np. jarmarki wielkanocne, majówki, obchody świat majowych w takiej formie, w jakiej miało to miejsce w ubiegłych latach. Niektóre gminy odwołały też dni gmin i miast – zrobił to np. Myszków, Zawiercie, Łazy, Poraj. Koziegłowy poszły już o krok dalej i odwołały wszystkie imprezy plenerowe do końca 2020 r.

Mniejsze wydarzenia, takie jak Tydzień bibliotek, koncerty z okazji Dnia Dziecka i Dnia Mamy oraz zajęcia edukacyjne w bibliotece dla dzieci – to imprezy, które miały odbyć się w maju. Wszystkie zostały odwołane. W tym roku nie odbędą się: Sąsiedzki Festiwal Ciast (czerwiec), Dni Gminy i Miasta (lipiec), popularny daleko poza granicami gminy Festiwal Miłośników Koni i Muzyki „Z Kopyta”, ani gminne dożynki (sierpień).
- MGOPK w Koziegłowach planuje wprowadzenie nowych rozwiązań wspierających działania kulturalne w postaci audycji, spotkań, warsztatów online z udziałem artystów scen polskich. Został złożony projekt, który obejmuje działania kulturalne takie jak teatr, muzyka, film, wokal, taniec i plastyka. W maju został uruchomiony w Bibliotece Publicznej program FUNPAKIET (bezpłatne kursy online językowe, fotograficzne, graficzne) – informuje Gmina i Miasto Koziegłowy.

Decyzja o odwołaniu wszystkich imprez spowodowana ma być troską o bezpieczeństwo ludzi, jak również o dobro finansów publicznych. Koziegłowy dostrzegają i zaznaczają, że trudny czas, w którym się znaleźliśmy to nie tylko epidemia, ale również rozpoczynający się już kryzys ekonomiczny. Dotknie on nie tylko przedsiębiorców, pracowników, ale też samorządy. 
(es)

Edyta Superson

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe