NASTOLATKOWIE WŁAMALI SIĘ DO SZPITALNEGO ARCHIWUM

  • 21.06.2020, 12:07
  • red
(Myszków) O tym, co dalej stanie się z losem 6 nastolatków zadecyduje sąd rodzinny. Grupa dziewcząt i chłopców w wieku od 14 do 16 lat włamała się do jednego z budynków na terenie szpitala w Myszkowie. Na miejscu zastali ich policjanci. Nastolatkowie tłumaczyli, że chcieli tylko zobaczyć co jest w budynku. Członkowie grupy mogą usłyszeć poważne zarzuty. Zdecyduje o tym sąd rodzinny, który został poinformowany o tym zdarzeniu.

We wtorek, 12 maja do dyżurnego myszkowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że na teren myszkowskiego szpitala weszła grupa osób. W budynku tym znajduje się archiwum. Na miejscu szybko pojawił się patrol. Policjanci potwierdzili zgłoszenie – wewnątrz wskazanego budynku mundurowi zastali 6-osobową grupę nastolatków.
Dwie dziewczyny i czterech chłopców w wieku od 14 do 16 lat dostali się do środka, wyłamując kraty w oknie. Nastolatkowie trafili w ręce policjantów z zespołu do spraw nieletnich i patologii społecznych.
- Podczas wyjaśniania okoliczności, młodzi ludzie przekonywali śledczych, że „chcieli tylko zobaczyć, co jest w środku”. Teraz policjanci, którzy zajmują się tą sprawą i przestępczością wśród nieletnich, będą wyjaśniać wszystkie szczegóły i okoliczności tego zdarzenia – informuje myszkowska policja.
Wszyscy mogą usłyszeć poważne zarzuty, ale o tym zdecyduje sąd rodzinny. Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie apeluje o zachowywanie rozsądku i rozwagi w każdym wieku. Funkcjonariusze przypominają, że młody wiek nie zwalnia z myślenia, a głupie i nieprzemyślane zachowanie może mieć poważne konsekwencje. 

red

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
basia
basia 22.06.2020, 05:57
Ale nie na zlecenie??? zatrzeć ślady!

Pozostałe