Andrzej Sosnowski, ginekolog-położnik wygrywa z koronawirusem: JESTEM W DOMU. CZUJĘ SIĘ DOBRZE

  • 24.05.2020, 16:24
  • Jarosław Mazanek
Andrzej Sosnowski, ginekolog-położnik wygrywa z koronawirusem: JESTEM  W DOMU. CZUJĘ SIĘ DOBRZE rodzinne archiwum A. Sosnowski
Po kilku dniach opuścił oddział zakaźny Szpitala Powiatowego w Zawierciu lekarz ginekolog-położnik Andrzej Sosnowski, z-ca dyrektora ds. lecznictwa w Szpitalu Powiatowym w Myszkowie. Trafił tam z objawami COVID-19 5 maja. Po trzech dniach, gdy jego stan się poprawił, dalsze leczenie doktor Sosnowski mógł już kontynuować w domu. Rozmawialiśmy z nim ponownie 12 maja, po ponad tygodniu od wystąpienia objawów choroby. Wyraźnie w głosie lekarza było słychać, że jest w lepszej formie. Wg naszej wiedzy, w Szpitalu Powiatowym w Myszkowie, gdzie Andrzej Sosnowski pełni funkcję zastępcy dyrektora ds lecznictwa i kierownika oddziału ginekologii i położnictwa nie wystąpił żaden inny przypadek zakażenia koronawirusem wśród personelu medycznego.

Andrzej Sosnowski, lek. med.: -W szpitalu na oddziale zakaźnym w Zawierciu byłem 3 dni. Tam wykonano mi wszystkie niezbędne badania. Mój przypadek pokazuje, jak bardzo ważna jest izolacja, gdy mamy choć cień podejrzenia, że mogliśmy mieć kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Jestem świadomym, odpowiedzialnym lekarzem, dlatego profilaktycznie nawet wcześniej wycofałem się z życia zawodowego. Objawy zakażenia wystąpiły u mnie w 7 dniu izolacji. Teraz jestem już w dobrej formie, dobrej formie fizycznej. Odpoczywam. W piątek (15.05) będę miał robiony wymaz, jeżeli będzie ujemny, będzie wykonany drugi wymaz kontrolny przez stację Sanepidu.  Gdy i ten będzie ujemny zostanie wobec mnie uchylona izolacja i kwarantanna i będę mógł wrócić do pracy. Dla pewności wykonam jednak jeszcze jeden test. 
-To standardowa procedura, dla każdego z nas, czy tylko dla znanego lekarza?
A. Sosnowski: -2 badania kontrolne Sanepid wykonuje standardowo. Trzeci test, wykonam komercyjnie, żeby mieć absolutną pewność. 
-Ja się czuje rodzina?
A. Sosnowski: -Wszyscy przeszli chorobę łagodniej niż ja. Córka i zięć np. mieli tylko łagodne objawy neurologiczne, jak utrata smaku i węchu. Czują się dobrze.
Na dłuższą rozmowę z lek. med. Andrzejem Sosnowskim umówiliśmy się, gdy całkiem się zregeneruje. Obiecał, że wtedy dokładniej opowie o swoich doświadczeniach z COVID-19. 

Jarosław Mazanek

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
basia
basia 26.05.2020, 08:27
Zdrówka dla odpowiedzialnego lekarza!!!

Pozostałe