FILHARMONIA CZĘSTOCHOWA ZAPRASZA ONLINE

  • 23.05.2020, 13:30 (aktualizacja 23.05.2020, 13:33)
FILHARMONIA CZĘSTOCHOWA ZAPRASZA ONLINE
Z powodu pandemii wydarzenia w Filharmonii Częstochowskiej pozostają zawieszone, a nasze zespoły artystyczne ćwiczą w zaciszu domowym

stycznej udostępniamy online. Taki pokaz, tuż przed majówką, miał przygotowany przez Orkiestrę klip pierwszej części Symfonii g-moll KV 550 Wolfganga Amadeusa Mozarta. W swoich domach wystąpili muzycy Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej: Tomasz Kulisiewicz -I skrzypce, Karolina Korelus - II skrzypce, Tomasz Ptak - altówka, Siergiej Rysanow – wiolonczela, Jan Kołacki - kontrabas, Anna Zmarzły – flet, Wojciech Pompka - I obój, Marcin Langner - II obój, Wojciech Pyda - I klarnet, Arkadiusz Uchacz - II klarnet, Jan Wiśniowski - I fagot, Piotr Otręba - II fagot, Stanisław Przygoda - I waltornia, Marek Kuc - II waltornia. 
Technicznie materiał opracował Adam Celiński i jego Studio Radioaktywni. Projekt koordynował dyrektor Ireneusz Kozera, kierownictwo muzyczne sprawował dyrektor artystyczny Filharmonii Częstochowskiej Adam Klocek, który tak zachęca do jego obejrzenia:
„Szanowni Państwo, ponieważ ze względu na epidemię musimy pozostawać w domach i pracujemy indywidualnie, chcielibyśmy umilić Państwu czas, pokazać że pracujemy, ćwiczymy, że Filharmonia Częstochowska działa. I chcieliśmy zaprosić Państwa – w tym nieco mniejszym, kameralnym składzie do wysłuchania I części słynnej Symfonii g-moll KV 550 Wolfganga Amadeusa Mozarta, z której każdy z nas swoją partię nagrał osobno, w swoim domu. Materiał został scalony i chcielibyśmy Państwu przedstawić naszą pracę wspólną, ale jednocześnie osobną.”
https://youtu.be/hWXxOFW6i5Y
Nasz drugi zespół artystyczny, czyli Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum, również przygotowuje się do internetowej prezentacji swojej pracy w czasie epidemii, co tak zapowiada:
„Tuż po majówce wraca jeden ze stałych cykli koncertowych Filharmonii Częstochowskiej! Brakuje nam już koncertów, brakuje nam już interakcji z publicznością tak bardzo, że postanowiliśmy wznowić cykl „Czwartkowych Wieczorów z Chórem”! Najpiękniejsze fragmenty oper, operetek i musicali, ale także dużo śmiechu i radości powróci w kolejnym, zupełnie wyjątkowym „Czwartku”. Zabrzmią melodie, do których naprawdę warto wracać... Więcej informacji już wkrótce!”

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe